Víte, že se můžete výhodně pojistit proti škodám, které způsobíte v občanském životě?

vydáno 20.03. 2021 • Zajímavosti • zobrazeno 1500x

V běžném životě vykonáváme celou řadu činností, při kterých samozřejmě existuje určité riziko, že někomu způsobíme škodu. Může se to stát poměrně snadno, proto se hodí pojištění. Kromě toho taková pojistka je schopna ochránit nejen vás, ale také vaši rodinu. Určitě stojí za zmínku také to, že může být platná i v zahraničí.

Proč se to vyplatí?

Už v úvodu jsme zmínili některé výhody, které se pojí s touto pojistkou. Pokud si sjednáte dobré pojištění odpovědnosti občana za škodu, tak tedy můžete získat celou řadu výhod. Můžeme si je pro přehlednost shrnout takto:

  • Ochrana celé rodiny
  • Žádná spoluúčast
  • Platnost po celém světě

Někdy můžete tento druh pojištění získat také jako bonus k jinému pojišťovacímu produktu, například k pojištění majetku a podobně. Zajímavou nabídku má ve svém portfoliu pojišťovna ERGO, která vám tak rovněž nabídne v rámci tohoto pojištění celosvětovou platnost s ochranou celé rodiny, to znamená, že se můžete na toto pojištění spolehnout třeba také na vaší dovolené. Pokud si sjednáte takovou pojistku, ochrana se vztahuje nejen na rodinu jako takovou, ale na všechny členy společné domácnosti, to znamená, že se může jednat třeba také o přítelkyni či přítele.

Výhodou jednoznačně je také nulová spoluúčast, kdy jsou zde zároveň jednotné limity pojistného plnění, a to jak pro škody na zdraví, tak pro škody na majetku či škody finanční. Sjednat si můžete hned několik variant odstupňovaných od 3 do 10 milionů korun.

Je nutno se na něco připojistit?

V ceně samotné pojistky je vše, co jsme zmínili již výše. Kromě toho je zde také odpovědnost za domácí zvířata, kde jsou ale určité výjimky, přičemž se jedná o psy, koně a hospodářská zvířata. Za výhodnou cenu si však můžete sjednat připojištění odpovědnosti chovatele psa či koně, pokud je pro vás právě takové připojištění rovněž důležité.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články