Tanga jsou sexy, ale v těchto 5 případech byste je nosit neměla

vydáno 24.09. 2019 • Zajímavosti • zobrazeno 2116x

Pohled na perfektně tvarovaný zadeček v tangách rozpálí snad každého muže. Minimalistické kalhotky si však neoblíbily jen kokety – jsou jako stvořené pod kalhoty, pod kterými by se prádlo jiného střihu nepříjemně rýsovalo. Navíc jde o léty prověřený oděv, jehož kořeny sahají až k primitivním kulturám v Africe, Asii a Jižní Americe. Pro každodenní nošení přesto ideální nejsou, protože příliš neprospívají choulostivým intimním partiím. Odborníci se jednohlasně shodují na tom, že jednou za čas ano, jinak jsou ale mnohem zdravější klasické bavlněné kalhotky.

V čem je problém? Uznávaná profesorka porodnictví a gynekologie Jill Rabinová tvrdí, že úzký kus látky zakrývající rozkrok funguje jako transportní plošina pro bakterie a viry. Ty se při pohybu přesouvají od konečníku směrem k pochvě a močovému měchýři, kde mohou způsobit infekci. Riziko přitom výrazně roste při nošení nekvalitního prádla nesprávné velikosti. Perfektně střižená tanga Calvin Klein jsou jistě mnohem bezpečnější než tanga z tržnice.

1. Jste náchylná na infekce

Ženy trpící na vaginální infekce by měly ze zásady nosit bavlněné prádlo, ve kterém kolem pochvy proudí vzduch volněji než v prádle z umělého materiálu. Pokud bavlnu nosíte nerada, dejte si alespoň záležet na výběru střihu – zvolte klasické kalhotky.

2. Chystáte se sportovat

Vyrazit na celodenní túru na hory v tangách není dobrý nápad. To samé platí o návštěvě posilovny, po níž se nechystáte domů, ale naopak máte v plánu další aktivity. Čím déle zůstanete v prádle, které neodvádí pot, tím vyšší je riziko bakteriální infekce.

3. Vzala jste si kratší sukni

Tanga Tommy Hilfiger jsou stylovka, ale pod kratší sukni zkrátka nepatří. Stačí si spočinout na lavičce, kde před vámi seděly desítky lidí – i zde je velmi vysoká šance, že na sebe nachytáte bakterie nebo viry.

4. Čekáte miminko

V průběhu těhotenství je důležité minimalizovat veškerá rizika vaginálních infekcí. Tanga si raději na devět měsíců odpusťte a noste kalhotky, které budou lépe chránit vás i vaše miminko.

5. Nestihla jste se osprchovat

Jste v časovém presu a musela jste vynechat sprchu? I v tomto případě je vhodné nechat tanga ležet v šuplíku. Důsledná hygiena riziko infekce významně snižuje, tanga dělají opak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články