Rychlé rande aneb speed dating

vydáno 03.10. 2013 • Život a vztahy • zobrazeno 2617x

V dnešní době je doba velmi uspěchaná. Všechno je rychlé. Rychlá automyčka, rychlé občerstvení a podobně. Dnes je velmi mnoho možností jak se s někým seznámit. Můžete na něho narazit na ulici, v práci, v baru, v restauraci, na sociálních sítích, na různých seznamkách a podobně. Zkrátka možností je dnes opravdu hodně. V dnešní době se také velmi rozšířil pojem speed dating, což mladí lidé (a nejen oni) začínají využívat. Je to dobrá forma, jak se co nejrychleji seznámit s někým, kdo nás hodnotí podobně. Navíc, o co jde? Pobavíte se a pokud z toho něco vzejde tak fajn.

Kam jít na speed dating?

Speed dating se většinou pořádá v barech, restauracích, kavárnách a podobně. Tuto událost může pořádat například seznamovací agentura či přímo kavárna. Ovšem seznamovací agentura je tak nějak jistější volbou. Za poplatek (obvykle od dvěstě korun do čtyřista) zprostředkuje seznámení několika lidem. Určitě to znáte z amerických filmů, kdy ženy sedí u stolu a muži si k nim přisedávají a po zapípání zase přesedají k jiné ženě. V amerických filmech a seriálech to působí úsměvně, například když se Miranda, v seriálu Sex ve městě, seznámí s doktorem, díky tomu, že mu namluví, že je letuška.

Jak funguje speed dating

Funguje to vlastně tak, že stejný počet žen a mužů se sejdou v jedné místnosti. Na to opravdu seznamovací agentury dbají, stejný počet žen a stejný počet mužů, aby si nikdo nepřipadal méněcenný či že je zde jaksi navíc. Moderátor akce všem vysvětlí pravidla a popíše, jak bude večer vypadat a jak bude probíhat. Ženy si obvykle sednou ke stolům a pánové postupně střídají jeden stůl za druhým. Mají na seznámení vyhrazený čas, asi pět minut. Jakmile zapípí signál přesunou zase o stůl dál. Ženy i muži si značí do papírových archů, zda chtějí poskytnout kontakt či nikoliv. Papírové poznámky jsou na základě identifikačního čísla a vašeho křestního jména. Druhý den dostanou e-mail, ve kterém je vypsáno, s kým navzájem si chcete poskytnout své osobní údaje. Nemusíte se bát, že všichni dostanou vaše údaje, to určitě ne. Údaje si vyměníte po vašem souhlasu a pouze takové, jaké chcete. Obvykle je to e-mail či telefonní číslo. Adresa, celé jméno a příjmení se tak do rukou nepovolaných lidí nedostává.

Speed dating je dobrý v tom, že jste v kontaktu s nezadanými lidmi, víte to o nich, že jsou nezadaní. V dnešní době je těžké se s někým seznámit, a když už se vám například někdo líbí, buď je zadaný, nebo dokonce ženatý, čili pro vás nedostupný. Rovněž je to dobrá úspora času, vždycky většinou dáte na první dojem a ten si za pět minut utvoříte. Nemusíte s protějškem vést rozhovor o ničem, když vás nezaujal. Neztrácíte tak zbytečně čas, který můžete využít smysluplněji a lépe. Navíc asi těžko vyhledáte tolik mužů najednou, kteří jsou nezadaní a touží po seznámení. A jedno velmi skvělé pravidlo, vyhýbáte se zde přímému odmítnutí, což nemá rád asi nikdo, když jej někdo odmítne.

Samozřejmě ne všichni jsou nakloněni takovémuto seznamování a takovéto formě. Navíc, jsou lidé, kteří se řídí heslem, že se nemá dát na první dojem, což u speed datingu dáváte především na první dojem. Rozhodujete se především díky fyzickým rysům a fyzické přitažlivosti, či sympatičnosti toho druhého. Nedokážete jej za pět minut tak úplně poznat, jako například za hodinu v kavárně. Samozřejmě i během pěti minut váš někdo může dokonale otrávit, avšak povětšinou během pár minut neodhadnete dotyčného člověka.

U speed datingu není vůbec ničím zvláštním, když se za jeden večer seznámíte až s deseti či patnácti nezadanými lidmi, čili vám svitá naděje, že přeci jen může mezi těmi lidmi jeden člověk, který vám bude sympatický a naopak jeden, kterému budete sympatická vy. A kdoví, třeba za dvacet let, budete vašim dětem vyprávět, jak jste se spolu s tátou seznámili na speed datingu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Život a vztahy'
Tipy na jiné články