Rozchod a jak se s ním rychle vypořádat

vydáno 08.10. 2013 • Život a vztahy • zobrazeno 6562x

Rozchod bolí vždycky, i když se rozejdete po vzájemné dohodě, vždycky je vám to alespoň trošku líto, mrzí vás to. SKončilo něco, co bylo pěkné. Krásné i ty méně krásně chvíle jste spolu prožili a to už nevymažete. Ovšem, když se s vámi partner rozejde, aniž by, jste předtím cokoliv tušila, je to šok nadruhou. Jak takový rozchod uchopit? Jak se s tím popasovat?

Zlomené srdíčko bolí, moc bolí. Máte pocit, že je všechno špatně, všechno je zlé. Už se to zpátky nikdy nevrátí, nikdy nebudete šťastná, nikdy ž nebudete spokojená. Takové a podobné slovíčka vám probíhají hlavou a občas je také vyřknete. Chvíli po rozchodu se není čemu divit. Ten největší šok právě přichází a vy vidíte všude černočenou tmu a už nikdy neuvidíte nic jiného, teda podle vás. Ne nadarmo se říká, že na zlomené srdce je nejlepším lékem čas. Starý lék, ovšem prokazatelně nejlepší. Čas otupí hrany bolesti tak, že za nějakou dobu, už to nebudeostrá hrana. Asi nikdo nemá rád, když má zlomené srdce, ostatně kdo by to rád prožíval. Snažíte se, aby to bylo co nejrychleji za vámi a aby, jste se s tím co nejdřív vyrovnaly a mohly jít dál.

Každému jde smiřování se s rozchodem různě dlouho. Někdy to trvá chvíli a zase je všechno fajn a v pohodě, někdy to trvá o něco déle. Potřebujete si projít všemi druhy smutku, jíst v posteli tuny zmrzlin, hranolek, hamburgerů a dívat se na zamilované filmy a brečet u toho či hlavní hrdince nadávat, že je to husa, že všichni chlapi jsou stejní a ona mu nemá věřit, když to končí happy endem neodpustíte si ironické, že jste zvědavá, jak dlouho to vydrží, nebo, že se to může stát jen ve filmech, realita je jiná.

Tento článek nabízí pár tipů, jak se s rozchodem vypořádat co nejdříve. Jak se z něj nezbláznit, nepoddat se smutku, depresím, stresu a podobně, zkrátka jak se rychle otřepat z rozchodu.

1. ZBAVIT SE HO

A to doslova! Zbavte se jej. Asi těžko se z rozchodu dostanete snadno a rychle, když jakmile se podíváte na mobil vidíte společnou fotku a v mobilu máte kupu dalších, kromě toho hromadu zamilovaných a romantických textových zpráv, které si čtete před spaním a brečíte u toho. Pokud na sociáních sítích máte plno jeho fotek či fotek společných, nekompromisně je smažte! Máte v posteli jeho pyžamo a spíte s ním a čicháte k němu? Musí pryč, bez milosti! Jedině tak, když všechny vzpomínky zahodíte pryč, se s tím dokážete rychleji vypořádat!

2. HYSTERIE

Není potřeba se přetvařovat a házet ramena. Dělat to, že jste statečná a silná a přece se z toho nesložíte. Porozchodu máte právo na to poplakat si, nic nedělat, jen ležet a brečet, koukat na filmy a podobně. Vemte si volno, nakupte kapesníčky, jídlo a lehnete si do postele, ze které třeba celý víkend nevylezete. Co na to, že vám lidi říkají, že tohle nemáte dělat, že máte jít mezi lidi, neposlouchejte je. Dělejte to, co chcete vy. A pokud chcete ležet celý víkend a další dva dny v posteli a jen jíst, spát, jíst a spát a mezitím brečet, udělejte to!

3. SAMA SEBOU

To musíte být. Hodně lidí tvrdí, že je nejlepší hned ze vztahu skočit do vztahu. Podle mě je to nesmysl. Pokud si najdete někoho, do koho se zamilujete a je to "on", pak ano, ale upřímně to se asi jen tak po rozchodu nestane. A není nic horšího, než se cítit hrozně a špatně kvůli tomu, že uleháte a spíte s někým, ke komu nic necítíte. O to je horší, že on vás opravdu miluje a je s vámi spokojený a šťastný. Proto se nikam nehrňte a dělejte jen to, co vy chcete, ne to co dělají všichni okolo.

4. NETRAPTE SE

Nepřemýšlejte neustále nad tím, co jste mohla udělat jinak, co jste měla říct, co jste říct neměla. Jak jste se měla zachovat v té a v té situaci a podobně. Zpátky už to nevezmete a jak říkávaly babičky, nač plakat nad rozlitým mlékem. Musíte se s tím vnitřně smířit a říct si, že je konec a všechno zlé je pro něco dobré. Pokud se budete neustále patlat v minulosti a minulém vztahu, pak se nikam nepohnete a zaděláváte si na deprese, úzkost a zdravotní potíže.

5. SINGLE ŽIVOT

Pozitivum na rozchodu je, že jste chvíli single. Máte našetřené peníze na společnou dovolenou, nebo na "horší časy"? Vemte je a utraťte! Jeďte s kamarádkou na dovolenou, kupte si boty, kosmetiku. Jděte na masáž, na kosmetiku. Nechte se rozmazlovat ve wellnes, choďte do barů, do restaurací, zkrátka se bavte a bavte. Nikdo vás doma nečeká, nikomu nemusíte nic vysvětlovat a neuslyšíte větu, opravdu potřebuješ novou halenku?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Život a vztahy'
Tipy na jiné články