Pu-erh čaj na hubnutí

vydáno 04.01. 2015 • Hubnutí • zobrazeno 2398x

Potřebujete zhubnout a chcete celý proces nejenom podpořit, ale i výrazně zrychlit? Potom zkuste unikátní výrobek na našem trhu, a to čaj Pu-erh. Ten vám však nepomůže jenom v redukci vaší váhy, ale má i řadu dalších pozitiv na vaše tělo.

O čaji Pu-erh na hubnutí

To nejzajímavější, co s tímto čajem souvisí, je jistě jeho stáří. Historie se totiž datuje zhruba 2 000 let zpět. Zároveň je s ním spojeno i to, že se jedná o jeden nejkvalitnějších čínských čajů se specifickou zemitou chutí. Ta ale není jedinou možností, jelikož výsledný nádech lze ovlivnit hlavně přípravou, ale i kvalitou. Také platí, že čím je čaj starší, tím je také nasládlejší. V souvislosti s kvalitou platí, že na našem trhu je k dispozici v různých variantách. Čím je ale kvalitnější, tím lepší má vlastnosti.

Jeho původ, ale i aktuální plantáže najdeme v provincii Jün-nan. Pouze zde je pro čaj Pu-erh specifické klima, ve kterém se mu dobře daří. Oblast je spjatá i se jménem, jelikož to dostal podle města, kde je zpracováván, a to na základě oxidace černého čaje. Sklízí se třikrát ročně, a to nejčastěji v dubnu, červenci a září či říhnu. Následně je zpracován a poté může být využitý. Charakteristický je tím, že při louhování je velmi tmavý a může připomínat i černou kávu.

Dle zpracování jsou rozlišovány dvě varianty, a to:

Sheng – tento postup počítá se zvadnutím lístků, které se následně zahřívají na pánvi. Poté se rolují, usuší na slunci a napařují a lisují.

Shu – Mao cha tato metoda jde cestou prvotní oxidace, po které dochází k třídění a následně napařování a lisování

Jaké jsou druhy čajů Pu-erh

Ty hlavní druhy jsou celkem 4, a to konkrétně:

Shu – tmavý: Jedná se o nejznámější čaj u nás. Jeho negativem je nízká kvalita, ale přece jenom se dají najít výjimky. Tento Pu-erh je využíván hlavně jako náhražka čajů Shen.

Sheng – zelený: Jeden z nejstarších čajů vůbec, který si však v našich končinách ještě nenašel tolik milovníků. Pokud něčím zaujme, tak ovocnou medovou chutí, která později přechází k typické zemitější.

Bílý čaj: Klasika, která je spojena s lisovanými tipsy jednotlivých čajovníků

Květový: Jak už napovídá sám název, základem tohoto čaje jsou lisované květy čajovníků

Jaké jsou pozitiva čaje Pu-erh na hubnutí?

Jak jsme již nastínili na samotném začátku, čaj Pu-erh je ideální volbou při hubnutí . Dokládají to také četné studie, které jasně ukazují, že čaj Pu-erh dokáže zredukovat nadváhu člověka. Především dokáže odstranit škodlivý tuk v krvi. Mimo to dokáže tento čaj velmi dobře detoxikovat náš organismus, ale přispívá i k lepšímu trávení, nebo k sekreci tělesných šťáv.

Tím ale výpis pozitiv určitě nekončí, jelikož mezi další pozitiva patří posilování naší imunity a obranyschopnosti – na to má vliv nejenom vysoký obsah vitaminu E. Dále nám čaj Pu-erh pomůže při snižování cholesterolu, což přímo souvisí s nadváhou. Dále je dobrým přírodním antidepresivem, ale umí také dobře a rychle odbourávat alkohol.

Jak čaj Pu-erh na hubnutí správně připravit?

Pokud má být čaj Pu-erh nejenom chutný, ale má si zachovat všechna pozitiva, je třeba připravit každý šálek jednotlivě. Vyvarujte se tedy použití různých konvic. Vezměte tedy hrnek a do každého z nich nasypte čajovou lžičku tohoto čaje. Ten následně zalijte vodou, která byla povařena, ale aktuálně má teplotu kolem 95 stupňů Celsia. Vhodné je nechat vodu před vařením déle odstát.

Jakmile je čaj zalitý, je třeba ho louhovat, a to zhruba 30 vteřin.  Při dalších čajích dobu louhování můžete prodlužovat. Dodržujte také pravidla spojená s tím, že čaj by neměl být v uzavřených nádobách, jelikož potřebuje vzduch, aby mohla probíhat dodatečná oxidace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí'
Tipy na jiné články