Pravý arganový olej

vydáno 16.06. 2016 • Zajímavosti • zobrazeno 2968x

Na trhu sice najdete velký výběr arganového oleje různých značek, v různých velikostech a baleních, ale ne každý takový výrobek je opravdu kvalitní. Ceny arganového oleje se velmi liší a je potřeba myslet na to, že levný arganový olej neobsahuje všechny prospěšné látky a jeho účinky se tedy nedají srovnat s účinky pravého arganového oleje. Jak tedy poznat, který arganový olej je ten pravý?

Aby byl arganový olej dostatečně kvalitní a mohl Vaší pleti, vlasům i zdraví přinést jen ty nejlepší účinky, musí být vyroben zásadně z kvalitních surovin a zároveň musí být při výrobě dodrženy určité podmínky. Tekuté zlato, jak se někdy arganovému oleji právem říká, se vyrábí z plodů argánie trnité a na 1 litr oleje se spotřebuje zhruba 50 kg těchto plodů.

Při výběru oleje se zaměřte především na jeho vůni a vzhled. Kvalitní arganový olej by měl mít jemnou oříškovou vůni, pokud olej nevoní nebo naopak zapáchá, je velmi pravděpodobné, že je bud zředěný nebo jsou v něm přidány různé parfémy a jiné chemické složky.

Barva pravého kosmetického arganového oleje je žlutá nebo světle oranžová, kulinářský arganový olej může být tmavší. Pokud je olej lehce zakalený a nachází se v něm sediment, znamená to, že byl vyroben podle tradiční technologie a obsahuje tedy všechny významné látky, které obsahovat má. Pravý arganový olej je jemný, rychle se vstřebává do pokožky a nezanechává pocit mastnoty jako jiné oleje. Kvalitní olej by v žádném případě neměl způsobit podráždění, pálení či jiné potíže, protože je hypoalergenní.

Přečtěte si také pozorně složení arganového oleje, který se chystáte zakoupit. Kvalitní, čistý a opravdu přírodní olej obsahuje pouze jednu složku, a to „Argania Spinosa Kernel Oil“. Pokud jsou ve složení uvedené další složky, nejde pravděpodobně o pravý arganový olej.

Účinky arganového oleje poznáte doslova na vlastní kůži, a proto si vybírejte skutečně jen pravý arganový olej. Tato investice se jistě vyplatí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články