Potraviny, které jsou vhodné pro vaši krásu

vydáno 16.09. 2013 • Krása • zobrazeno 2740x

Věděli jste to? Některé potraviny jsou pro krásu vhodné a některé nevhodné. My se zaměříme na ty potraviny, které vaší kráse pomáhají a vy budete vypadat lépe a krásně. Máte ochablou kůži? Padají vám vlasy? Není nutné ihned sáhnout po doplňcích stravy v podobě léků, léčebné kúry a podobně. Někdy k něčemu takovému stačí pouze zvolit vhodné potraviny a může se to spravit. Zde jsou potraviny, které zlepšují krásu.

Arašídy

Arašídy jsou dobré na vlasy, jsou bohaté na zdravé tuky, vlákninu, živiny. Arašídy obsahují také vitamín B, který pomáhá proti padání vlasů. Arašídy jsou však kalorické, takže pozor na ně, nepřehánějte to s nimi. Ovšem arašídy jezte neosolené, ty solené nejsou dobré, obsahují moc soli. Dejte si například na snídani arašídové máslo, či zobejte hrst nesolených arašídů. Aby se vám vlasy leskly tak je dobré do stravy zařadit avokádo a žampiony. Obsahují vitamín B5.

Losos

Losos obsahuje vitamín D a ten je důležitý hlavně pro zdravé a silné zuby. Pokud máte dostatek vitamínů D vaše zuby jsou zdravé, krásné a také to může předcházet zubním kazům. Pokud do jídelníčku pravidelně zařadíte lososa, snižujete tak nepříjemné vrtání zubů u zubaře, a tomu určitě chcete předejít. Lososa opečte na másle či nasucho. Zakápněte jej kapkou citrónu a máte hotovo. Fosfor a vápník obsahují také přírodní a tvrdé sýry. Dokonce jejich bílkoviny dokáží stimulovat produkci slin ve vašich ústech.

Brokolice

Pokud máte popraskané rty chybí vám riboflavin, neboli vitamín B2. Pokud do své stravy zařadíte brokolici tak vaše rty nebudou již tolik popraskané a vysušené. Brokolice se nejčastěji vaří v páře, nebo jí restujte na másle. Dá se také použít do různých jídel jako jedna z přísad. Riboflavin lze nalézt také v jogurtech mandlích a sójových bobech.

Chřest

Chřest pomáhá zbavovat tělo přebytečné vody, působí jako diuretikum. Do svého jídelníčku zařaďte pár tyčinek chřestu. Nebudete se pak cítit nafouklá jako balón. Chřest je nejlepší vařený v páře, Dobrý je i zapečený chřest s mandlemi. Dobré pro střeva jsou dále také potraviny jako kefír, jogurty, pórek, česnek, prebiotické nápoje.

Špenát

Chcete mít krásný a pevný zadeček? Kromě posilování zvolte také špenát. Špenát je bohatý na vitamíny a na minerály. Kromě těchto vitamínů a minerálů má však v sobě také silicium. To je látka, která zpevňuje a zvyšuje elasticitu kůže. Ze špenátu dostanete všechny živiny a minerály tím, že budete jíst špenát syrový. Špenátové listy promíchejte s nivou, jablky, ořechy a zakápněte olivovým olejem. Takovýto salát vám dodá mnoho živin. Alternativou jso utaké brambory, hroznové víno či květák.

Okurky

Okurka salátovka má ve slupkách vitamín E a kyselinu křemičitou. Ta zpevňuje cévy a to prospívá nohám. Okurky rovněž zlepšují krevní oběh a hydratují celé tělo. Okurky si nakrájejte jako přílohu či jako letní svačinku. Dobrý je také okurkový salát. Špenát, jak už bylo výše zmíněno funguje na zpevnění kůže a t i na nohou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Krása'
Tipy na jiné články