Objevte kouzlo čínských a japonských čajů

vydáno 30.03. 2014 • Zajímavosti • zobrazeno 2935x

"Kvalitní čaje z celého světa" hlásá motto na stránkách internetového obchodu Čajový dýchánek . Je tomu opravdu tak? Určitě se můžete přesvědčit sami, ale dopředu vám říkáme, že jsou zastoupeny i ty pro laiky méně známé druhy čajů. Stačí se jednoduše podívat na levý sloupec, kde se nachází nabídka. Vybírat si zákazník může z několika typů čínských čajů, k dispozici je i japonský či indický čaj. To ovšem není všechno a nabídka dále pokračuje opravdu zajímavými kategoriemi. Vybírat lze z ostatních čajů, nečajů, ovocných, rostlinných či aromatizovaných čajů. Aby toho nebylo ještě málo, dostane zájemce možnost volit z jedinečných čajových pochoutek, čajových potřeb pro přípravu chutného čaje, dárková balení, knihy o čaji na získání teoretických zkušeností a znalostí a chybět nemohou ani speciální akce a slevy. Pod jednotlivými kategoriemi se nachází další zajímavá možnost, jak zůstat ve střehu a čekat na zajímavé akce. Můžete se totiž zaregistrovat k odběru novinek, které poté budou na uvedenou funkční adresu zasílány přibližně jednou za měsíc.

Stránky jsou naprosto skvěle strukturované a tím přehledné pro běžného uživatele. Pokud znáte název hledaného zboží, můžete ho klidně zadat do vyhledávače a ten ukáže všechny relevantní výsledky, což značně usnadní práci. Jestliže nepatříte mezi znalce, využijete rubriku "Info o čaji", kde se nachází informativní články různého typu. Zjistíte v nich, jaké jsou výhody pití lapacha, dozvíte se něco o historii Yerba maté nebo dostanete cenné tipy, jak by se měl skladovat čaj a čeho se přitom vyvarovat. Na stránkách jsou jasně viditelné obchodní podmínky, aby si je každý mohl přečíst před nákupem. V případě potřeby lze kontaktovat provozovatele stránek. Po vizuální stránce se jedná o poměrně příjemné prostředí. V nabídce je až neuvěřitelné množství nejrůznějších čajů a dalších věcí s čajem úzce souvisejících. Při detailním rozkliknutí některé položky zjistíte její bližší popis a také se dozvíte důležité informace o přípravě, což ne každá stránka nabízí a Čajový dýchánek se tak o své zákazníky stará do nejmenších detailů.

Pro představu uvedeme dva velice zajímavé produkty. Jedná se o jasmínový čaj Yin Hao Std. FS-901 a Brick Tea Pu Erh . Již podle názvu jasmínového čaje Yin Hao se dá leccos předpokládat a kdo očekává, že tento čaj pochází z Číny, ten má pravdu. Jde o čaj z nejkvalitnější třídy mezi čínskými jasmínovými čaji této standardové řady. Tento sypaný čaj se prodává po 100 gramech a jeho cena je poměrně příznivých 239 Kč. I druhý zmíněný čaj pochází z Číny, konkrétně z provincie Jün-nan. Jedná se o střední třídu čaje Pu Erh a výrobek je lisován do tvaru cihly, která váží 250 gramů. Za tento čínský čaj zaplatíte 199 Kč, což je opravdu dobrá cena. Tolik tedy alespoň dva vybrané produkty, ale na stránkách si své najde snad úplně každý milovník čaje.

E-shop Čajový dýchánek zaručuje příjemnou atmosféru, široký výběr a kvalitu za dobré ceny. Určitě potěší zkušené čajovníky, ale i úplné nováčky, pro které může být skvělým startovním bodem, jak začít s pitím čaje. Na stránce se nachází i podstatné články, díky nimž si zjistíte všechny důležité informace. Stejně tak vypadá hodně dobře popis u jednotlivých výrobků, protože to rozhodně není standardem na všech stránkách. Čajový dýchánek prostě patří mezi top stránky o čajích a pro milovníky tohoto lahodného teplého nápoje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články