O důležitosti peelingu pro pokožku

vydáno 03.09. 2013 • Zdraví • zobrazeno 2421x

Peeling mnoho žen opomíjí. To je však velmi špatné. Peeling je pro kůži nesmírně důležitý. Peelingem se odstraňují odumřelé kožní buňky, regenerují kůži a vytváří kůži přirozenější a zdravější vzhled. Když kůži pravidelně peelingujete dodává vám pěkný vzhled. Pokožka, která se pravidelně neudržuje nebo se pravidelně o ni nestaráte, strádá. Kůže, která má na sobě částečky odumřelých buněk může být trošku našedlá.

Peeling je nutné provádět pravidelně a důkladně. Peeling obsahuje mikročástečky, které napomáhají odstranění odumřelých kožních buněk. Peeling je na různé části těla jiný. Tělovým peelingem odstraníte odumřelé částečky z těla. Na nohy, především na paty a chodidla použijte speciální peeling určený na nohy. Na pleť rozhodně peeling na tělo nepoužívejte! Tělový peeling obsahuje hrubší mikročástečky, které vám jemnou kůžičku, kterou je pleť pokrytá může poškrábat.

Vybírejte takový, který bude sedět vám, například značku, kterou, běžně používáte, značku, která vám sedí, a jste s ní spokojeny. Peeling používejte vždy z jedné řady, tedy peeling tělový, pleťový a na nohy používejte z jedné řady.

Samotný peeling provádějte vždy v koupelně, nejlépe ve vaně. Peelingujte celé tělo a to vždy na mokré pokožce. Suchou kůži akorát poškodíte, poškrábete a bude vás pálit a svědit. Celé tělo namočte vlažnou vodou. Nyní aplikujte peeling. Peelingu aplikujte dostatečné množství, ale zároveň to nepřehánějte. Jakmile máte peeling na těle, začněte krouživými pohyby opatrně do těla vmasírovávat. Na místech jako jsou lokty, kolena a podobně peeling aplikujte opatrně. Na tělo můžete malinko přitlačit, nic nedělejte do bolesti, musí vám to být příjemné.

Jakmile peeling dostatečně vetřete do pokožky na celém těle je na řadě peeling a s ním i všechny odumřelé buňky opláchnout. Splachujte peeling postupně a hlavně důkladně. Oplachujte pořádně, protože peeling obvykle rád ulpívá na některých místech a zasychá. Raději tělo opláchněte víckrát a pořádně. Poté tělo dobře osušte.

Pleť také ošetřete peelingem. Zde použijte, jak je již výše zmíněno, peeling určen přesně na pleť. Vlasy stáhněte z obličeje a dostatečně opláchněte vlažnou vodou. Poté naneste na ruce peeling a začněte nanášet na celý obličej. Až budete mít na pleti kousky peelingu, začnete jej roztírat a vmasírovávat. Pozor ovšem, nezapomeňte, že pleť je jemná a proto masírujte obličej opatrně. Začněte kroužvými pohyby na líčku, poté krouživými pohyby přejděte dolu k bradě. Pod nosem také nevynechejte a přejděte na nos. Tomu věnujte pozornost, jelikož tam se často ucpávají póry. Poté přejděte na čelo, které má také tendenci ucpávat póry.

Poté peeling opláchněte vlažnou vodou a osušte. Pokud trpíte na akné či podobné vyrážky je dobré pleť osušit ubrousky či ručníkem, do kterého utíráte pouze tvář a jen vy.

Po každém peelingu, ať už těla či obličeje je nutná pořádná hydratace. Tělo namažte tělovým krémem, který běžně používáte. Není potřeba žádný speciální, pouze takový, který vám sedí. Rovněž i obličej si natřete krémem. Důležitá je po peelingu hydratace, kdy se pokožka potřebuje regenerovat, aby byla znovu krásná, hebká a zdravá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články