Naučte se poznat kvalitní cestovní pojištění!

vydáno 29.03. 2016 • Zajímavosti • zobrazeno 2996x

Budete letos vyrážet na dovolenou do zahraničí? Musíte si s sebou přibalit řádné cestovní pojištění! Máme pro vás přehled, jak lehce poznáte kvalitní pojistku. Poradíme i s tím, kde je možné sehnat dobré pojištění za velmi výhodnou cenu.

3 důležité ukazatele kvality

Prvním a nejdůležitějším ukazatelem jsou pojistné limity. Je to maximální suma, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Logicky platí, že čím vyšší pojistné limity jsou, tím výhodnější pro vás pojistka je. Současně platí, že s rostoucími limity roste cena cestovního pojištění. Pro běžné cesty se doporučuje limit 5 000 000 Kč.

Pozor si musíte dát na rozsah pojistného krytí. Je nutné si pročíst podmínky smlouvy a najít si výčet situací, na které se pojistka vztahuje. Některé běžné činnosti, jako například plážové sporty aj. může pojišťovna definovat jako rizikové, je třeba se pro ně připojistit. Cestovní pojištění si rozhodně nesmíte plést s úrazovou pojistkou! Nejsou stejné, úrazové pojištění je nutné si zařídit zvlášť.

Je určitě výhodnější, pokud je součástí cestovní pojistky ještě pojištění odpovědnosti (více se o něm dozvíte zde) a pojištění zavazadel.

Levněji online

Pojištění na cesty je určitě výhodnější sjednat online. Ušetříte tím čas i peníze. Některé pojišťovny (jako například Ergo pojišťovna a.s.) nabízí levné cestovní pojištění a k němu za zvýhodněnou cenu pojištění odpovědnosti za pouhých 10 Kč na den.

Jak se zachovat?

Pokud se na cestě dostanete do potíží a budete potřebovat lékařskou pomoc, snažte se zachovat chladnou hlavu. Je nutné, abyste co nejdříve kontaktovali pojišťovnu a řídili se jejími pokyny. Pojišťovnu kontaktujte přes číslo asistenční služby, které pro jistotu noste neustále při sobě. Pokud se o pojištění na cesty chcete dozvědět více, pročtěte si odpovědi na otázky na cestovní pojištění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články