Multifunkční micelární vody

vydáno 27.04. 2014 • Zajímavosti • zobrazeno 3230x
Multifunkční micelární vody

Hledáte produkt, který vás dokonale zbaví make-upu, zároveň bude účinkovat jako čistící pleťová voda a bez problémů nahradí i tonikum? Potom neváhejte a vyzkoušejte účinky micelární vody, která s přehledem nahradí zástup lahviček a drahých přípravků na vaší poličce!

Účinky micelární vody

Micelární voda je takový malý zázrak. I když na vás může působit jako obyčejná voda, ve skutečnosti si tzv. micelárka dokáže hravě poradit s odlíčením i těch nejsytějších černých linek nebo voděodolné řasenky. Oproti obyčejné vodě nevysušuje pleť a naopak ji hloubkově hydratuje. Micelární voda pokožku nedráždí, zamezuje pocitům pnutí a je mimořádně vhodná pro ženy s velmi citlivou a suchou pokožkou.

Lepší než obyčejný odličovač!

Micelární voda má plno výhod také oproti běžnému olejovému odličovači, který na pleti zanechává mastný film. Micelárka totiž není mastná, pleť tudíž zbytečně nezatěžuje, neucpává póry a je vhodná i pro problematickou pokožku. Odstraňuje z pleti nečistoty a reguluje kožní maz. Současně také funguje jako pleťové tonikum a má zklidňují a osvěžující účinky.

Složení micelární vody

Micelární voda v sobě obsahuje hypoalergenní čistící látky – micely, které na sebe dokážou aktivně vázat všechny nečistoty pleti. Výhodou těchto aktivních částic také je, že při odličování nemusíte obličej drhnout. Micely totiž dokonale čistí, aniž byste pleť museli třít silou. Navíc micelární voda neobsahuje žádný alkohol, mýdlo ani jiné dráždivé látky.

Jak se používá?

Čištění pomocí micelární vody je velice jednoduché, stačí nanést malé množství na vatový tampon a lehce setřít make-up a nečistoty z pleti. Po použití micelárky pleť v žádném případě neoplachujte vodou a po její aplikaci můžete obličej rovnou natřít krémem, aniž byste se museli zdržovat dalšími čistícími přípravky nebo toniky. Micelární vodu můžete používat každé ráno i večer.

Tipy na micelární vody

V současné době existuje na trhu celá řada  micelárních vod a stačí si vybrat pouze podle značky, kterou máte v oblibě. Vyzkoušet můžete například jednu z nejprodávanějších micelárek od značky Bioderma, která nabízí micelární vody pro různé typy pleti jako je velmi citlivá pleť, mastná pleť, pleť se sklonem k začervenání, nebo pro extra dehydrovanou pleť.  Skvělým tipem je také micelární voda MIXA 24 hr moisturising, která je obohacena o vitamin B5 a extrakt z růže se zklidňujícím účinkem, nebo micelární voda Biotherm Biosource, která je vhodná pro všechny typy pleti. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články