Materiály plavek

vydáno 02.02. 2019 • Móda • zobrazeno 2229x

V dnešní době patří plavky mezi základní vybavení v letním období. Léto je obdobím sucha, tepla a hlavně koupání. Koupání v bazénech, koupalištích či u moře. Výběr plavek je základním důležitým faktorem před cestou na dovolenou či před začátkem letního období. Plavky je nutné vybírat nejen podle vzorů, velikosti a střihu, ale také podle materiálu plavek.

Materiály plavek jsou v dnešní době velice kvalitní. Už se tedy nejedná o levné bavlněné oblečení, které kouše i tam, kde by nemělo, ale o pohodlný doplněk oblečení, za který se nemusíte stydět. Díky dnešním materiálům se vůbec nemusíte bát nosit kvalitní plavky, protože tyto materiály plavek skutečně odpovídají dnešním standardům. Samozřejmě záleží na tom, v jaké cenové kategorii a odkud plavky nakupujete. Značkové plavky budou pochopitelně z kvalitnějšího materiálu plavek a déle vydrží. Rozdílné materiály plavek mohou mít za následek také nepříjemné a nepohodlné nošení, bohužel, plavky se většinou z hygienických důvodů nedají vyzkoušet na holém těle. Jak plavky sedí tak zjistíte obvykle až doma.

A z čeho jsou tedy materiály plavek, které se dnes nosí? Plavky se v dnešní době nejčastěji šijí z materiálů z umělých vláken. Tyto umělá vlákna jsou z velké části tvořeny polyamidy, typickým příkladem je nylon, používají se i jiné materiály plavek, např. Elastan, Lycra či Spandex. Materiály pro výrobu plavek bývají velice často kombinovány, aby splňovaly různé vlastnosti různých materiálů a vznikly tak téměř dokonalé plavky. Často se kombinuje např. Nylon a Lycra v poměru 4:1. Setkat se můžete i s neobvyklými materiály plavek, občas narazíte např.na materiál s obchodním názvem Rayon. Jedná se o materiál, který je tvořen z vláken stromů, bavlny a jiných rostlin.

Při výběru kvalitních plavek se tak zaměřte i na použitý materiál, který se na kvalitě plavek rozhodně projeví. Nebojte se neobvyklých materiálů, ty mohou mnohdy přinést lepší výsledky než klasické materiály plavek, které se běžně používají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Móda'
Tipy na jiné články