Manikůra nehtů

vydáno 03.09. 2013 • Krása • zobrazeno 2597x

Všechny moderní salóny nabízejí špičkovou péči o vaše ruce a také o vaše nehty. Ovšem často si za své služby žádají velké finanční částky, které mnohdy zasáhnou váš rozpočet. Pěkné nehty nevyžadují pravidelné a drahé návštěvy salónů, můžete si je ošetřit a upravit v pohodlí vašeho domova za srovnatelně nižší cenu, než v salonu.

Nehty jsou vaši vizitkou a také nehty. S nehty přichází do kontaktu skoro každý. Prodavačka v obchodě, prodávající jízdenek, když si podáváte ruku s někým novým, či v práci, na pracovním pohovoru a podobně. Mnohdy vám upravené nehty mohou pomoci k získání pracovního místa. Ovšem, kdo by chtěl zaměstnan někoho, kdo nemá pěkné a upravené nehty, zvláště pak ve chvíli, kdy se denně setkáváte se zákazníky či potencionálními klienty.

Nehty musí být především zdravé a pevné. Pokud něco vašim nehtům chybí je nutné vitamíny a minerály doplnit. Dobré je také koupit si doplňky stravy. V lékárně vám jistě poradí. Pokud se na nehtech tvoří například bílé skvrnky, chybí vám vápník. Pokud jsou nehty roztřepené či měkké, rovněž mohou pomoci doplňky stravy, a nebo také laky na nehty, které mají speciální složky. Například vápník, nebo lak proti třepení nehtů.

Nehty si důkladně odlakujte. Odlakovač použijte bez actonu. Poté nehty opilujte do tvaru, který je ideální pro vás. Není nutné mít dlouhé nehty, pokud jste zvyklá na nehty krátké a kulaté, takhle si je zapilujte. Pilujte pouze v jednom směru. Pilník by měl být papírový, určitě nekupujte železný či skleněný. Nyní přichází čas na zatlačení nehtové kůžičky. Tu zatlačíte pomocí pomerančového dřívka, které je k dostání v drogérii.

Nyní je dobré čas od času nehtům věnovat trošku pozornosti. Stačí je vyživit kapkou olivového oleje, či například smíchat olivový olej se skořicí. Do takto smíchané a mírně vlažné směsi nehty ponořte a chvíli je tak nechte. Můžete mezitím do nehtů směs vtírat. Nehty poté krásně voní po skořici. Po takovéto lázni ruce omyjte a namažte krémem na ruce. K lepšímu vstřebání krému můžete použít bavlněné rukavice, které koupíte v každé drogerii.

Jakmile máte ruce nakrémované a krém je vstřebaný, můžete použít gel či krém na nehtovou kůžičku. Nehty nyní nalakujte první, podkladovou vrstvou laku na nehty. Tento lak je obvykle zpevňující. Pokud se například třepí nehty, použijte lak proti třepení nehtů. Pokud se chystáte nehty lakovat ještě  i jinou barvou, podkladový lak nanášejte ve slabší vrstvě. Samozřejmě, pokud chcete přírodní vzhled, nehty přetřete dvěmi vrstvami podkladového laku.

Existuje řada barev, doplňků, razítek, nálepek, kterými si nehty můžete ozvláštnit či zkrášlit. Záleží jen na vás a vaší fantazii. Dokonale suché nehty poznáte tak, že když je k sobě nalakovanou vsrtvou opatrně přitisknete, nelepí se. Jedině tak jsou dokonale suché a nehrozí, že se vám nějak poškodí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Krása'
Tipy na jiné články