Je čas na svatbu? 7 signálů jak to poznat

vydáno 03.09. 2013 • Život a vztahy • zobrazeno 2723x

Ty tam jsou naštěstí doby, kdy vstup do manželství byla společenská tradice, nutnost, která se od nás očekávala. Svatba se stala radostnou událostí a spojení vašeho života s životem partnera je zcela svobodnou volbou. Jak ale poznat, zda jste připravena vdát se? Pokud stále váháte, zkusíme vám napovědět. Ze zkušeností našich čtenářek vybíráme několik znamení, podle kterých můžete lépe odhadnout, zda je na čase vybírat svatební šaty, nebo si ještě raději počkat.

1. Víte, co mezi vámi funguje a co ne.

Oba jste ve fázi randění měli dost času na to, abyste poznali svoje vzájemné touhy a přání. Víte jistě, z čeho váš drahý dostane amok a on má zase naopak představu o tom, co vás dojímá až k slzám. Nepodceňujte důležitost detailů. Jen pokud můžete s čistým svědomím říci, že svého partnera opravdu znáte, může se stát tím, který vás bude provázet celý život.

2. Jste připlavená svůj život sdílet.

V momentě, kdy uvažujete o svatbě, už pravděpodobně máte ve svém pomyslném nebo skutečném šuplíku seznam toho, co byste ráda zažila, navštívila nebo dokázala.  Zamyslete se a představte si, zda by všechny ty vzrušující zážitky nebyly ještě mimořádnější, pokud byste měla někoho, s kým byste je mohla sdílet. Pokud si do této představy dokážete dosadit svého současného partnera bez obav, že by se mu z ní udělalo mdlo, možná je opravdu vhodná chvíle na vykročení směrem k oltáři.

3. Přišla jste si na své.

Můžete si s klidným svědomím říci: „Užila jsem si svoje!“  Jde o to, zda už máte za sebou dost divokých večírků, dost dámských jízd a šílených víkendů s přáteli. Naplno jste si prožila svá léta svobody, mládí i nevázanosti, a proto se můžete posunout zase dále. Měla byste mít pocit, že vaše partnerská sounáležitost vám plně vynahradí vzrušení z barových flirtů, protože přichází čas začít novou fázi života.

4. Můžete se spolehnout sama na sebe.

Máte dostatek zdravé sebedůvěry, protože jste v životě už něco dokázala a byla jste v něčem úspěšná. Možná jste si zařídila nezávislé bydlení podle svého, možná jste se na vlastní pěst pustila do podnikání nebo procestovala kus světa. Zkrátka víte, že jste v životě obstála i bez muže. Když pak najdete toho správného, který vám váš pocit sebejistoty doplňuje (nikoliv naopak), je velká šance, že to je přesně ten typ na dlouhou trať.

5. Neočekáváte dokonalost.

Je pochopitelné, že máte svoje standardy a že se určitě nehodláte smířit jen tak s něčím. Avšak pokud byste už ráda změnila své příjmení, je důležité uvědomit si, že každý má svou vlastní historii, odlišné zkušenosti a nepochybně také chyby. Takže ještě před tím, než vyřknete své „ano“, odpovězte si na otázku, zda jste schopná milovat svého vyvoleného i s jeho nedostatky.

6. Netrápí vás pochybnosti.

Jste si úplně jistá, v jakých vodách se nachází loď vašeho vztahu a kam pluje. Pokud pomýšlíte na sňatek, neměl by zde již být prostor na otázky typu: „Jak to tedy mezi námi vlastně je?“ Ačkoliv to možná bude znít jako otřepaná fráze z pohádek a romantických filmů, je to pravda - pokud skutečně potkáte toho pravého, poznáte to.

7. Nemusíte obhajovat a vysvětlovat.

Většina z nás pravděpodobně prošla tímto typem vztahu. Jen si vzpomeňte, jak vaši kamarádi a blízcí jen nechápavě kroutili hlavou a očekávali od vás objasnění. Vy jste pak obvykle zaujala ne zrovna příjemnou defensivní polohu, zatímco ti, kterým na vás záleželo, vyjadřovali svá znepokojení.  To by ale neměl být případ vztahu, který byste ráda brzy přetvořila v celoživotní partnerství. Skutečně zdravý vztah by měl mít podporu i u lidí, které nazýváte rodina a přátelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Život a vztahy'
Tipy na jiné články