Jak si zorganizovat šatník?

vydáno 30.09. 2013 • Zajímavosti • zobrazeno 4127x

Toto téma asi více bude zajímat ženy, protože asi každá žena to moc dobře zná, věta, nemám co na sebe a pocit, že nemáte co na sebe je věčný a zažila jej minimálně jednou. Pocit, že nemáte co na sebe je velmi nedobrý a také není moc dobrý. Přece každá žena chce vypadat hezky, cítit se hezky a mít neustále nové a nové oblečení, kterým budete oslňovat všechny okolo. Samozřejmě krásný šatník vyžaduje také finance, které je nutné pro krásný a neustále nový šatník mít. Bez peněz neustále nový šatník mít, bohužel nebudete. Samozřejmě existují portály, kde můžete koupit levné oblečení, v obchodech je oblečení ve slevě, existují věrnostní slevy, slevy sezónní a podobně. I s těmito slevami však, bohužel neustále nový šatník mít nebudete. Musíte se zaměřit na svůj šatník, tedy na své skříně či na svou šatnu. Ono, co si budeme povídat, mnohdy, když přijdeme domů večer, zcela vyčerpaní a unavení, jen se svlékneme, osprchujeme a jdeme spát. Šaty necháme jen tak pohozené, v lepším případě je hodíte do skříně a slovo hodíme, je zde v přesném významu. To samozřejmě vytváří jednak pokrčené a pomačkané oblečení, které pak vypadá, jakoby, jste jej vytáhli krávě z jistého otvoru, dále se také ve skříni kupí, čímž zabraňujeme nepořádku ve skříni. Dále také pociťujete, že vaše skříň je velmi malá, vašeho oblečení je mohem víc, ovšem to je omyl. Stačí jen uklidit a hned je místo na světě.

Základem jak si zorganizovat šatník je to, aby, jste v něm dělali pravidelné revize. Co nenosíte, nebo už jste na sobě víc jak rok neměla, musí ze skříně nemilosrdně pryč. Ovšem nemusíte to rovnou vyhodit, pokud je oblečení zachovalé, můžete jej prodat do nějakého seconhandu, kde ještě může někomu udělat radost a někoho potěšit. Samozřejmě jsou kousky, se kterými je velmi těžké se rozloučit, proto je máte ve skříni i tři, čtyři roky a ne a ne je vyhodit.. Taky pár takových kousků mám, což o to. Jak si tedy pořádně zorganizovat šatník?

PRAVIDELNÉ REVIZE

Jak už bylo výše zmíněno, pravidelné revize jsou velmi dobrým pomocníkem, jak ve skříni udržovat pořádek, přehled. Co máte už malé či naopak velké vytáhněte ven a nějak dále udejte. Můžete to zkusit u kamarádek, u příbuzenstva nebo jak už výše bylo zmíněno do seconhandu či dobrý skutek učiníte a oblečení dáte do charity. Při pravidelných revizích narazíte také na kousky, které už jste na sobě neměli rok, dva, už vyšly z módy? Vyhodit nebo dále udat. Samozřejmě, pokud existuje pár kousků, které nemáte srdce vyhodit, pro ty se místo najde, nesmí jich být samozřejmě, ale hodně.

VŠE NA OČÍCH

Kousky, které často používáte, mějte na očích a v dosahu ruky. Nikam se nemusíte ohýbat, šplhat a podobně. Pokud máte plno triček, halenek, topů, košil a podobně, pořiďte si ramínka a tyč a máte vyřízeno. Tato tyč by měla být také v úrovni těla, ne moc vysoko. Do skříně klidně dejte poličky navíc, pokud to nijak nebrání nejdelším kouskům oblečení.

DROBNÉ PRÁDLO

Dobrné prádlo jako podprsenky, ponožky, kalhotky a podobně skladujte, pokud možno  v prádelníku. Samozřejmě jsou lidé, kteří si prádelník z úsporných důvodů nemohou dovolit a tak jsou jen poličky. Pořiďte si plastové košíky či boxy, kde bude prádlo pěkně pohromadě a vždy při ruce.

VYCHYTÁVKY

Pokud máte skříň hlubokou a daleko od okna, je dobré si do skříně pořídit světlo. Těžké věci dávejte dolů, ať nemusíte denně posilovat. Rovněž taky zabráníte tomu, že se mohou těžší věci zřítit dolů. Pokud máte prázdná ramínka, dejte je bokem, nenechávejte je na šatní tyči. Zbytečně zabírají místo pro další kousky oblečení.

UDRŽUJTE VE SKŘÍNI POŘÁDEK

Ten je velmi důležitý. Jedině tak nebudete denně hledat kousky oblečení, a pokud si budete chtít vzít nějaké oblečení, ze změti oblečení vytáhnete ten kousek, rozhodně si jej nebudete moci vzít, protože bude zmačkané, uválené a podobně.

ÚLOŽNÉ PROSTORY

Pokud máte málo prostoru ve skříni, jsou dobré úložné prostory. Ty mohou uspořit jakýkoliv prostor a můžou vám pomoci při řešení, kam s věcmi. Plastové, úložné boxy jsou dobré na spodní prádlo, šáty, opasky a podobně. Větší úložné boxy mohou dobře schovat trička a podobně. Navíc, neprůhledné krabice mají štítky, kde můžete napsat, co v neprůhledných boxech je a tak je nemusíte stále otevírat, když chcete vědět, co ukrývají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články