Jak pečovat o nohy, aneb taje pedikúry

vydáno 01.10. 2015 • Zdraví • zobrazeno 3345x

Nohy si zaslouží péči stejně, jako ruce nebo celé tělo, proto není dobré je zanedbávat. Člověk na nohách stojí celý den, čímž jsou velmi namáhány, a tak je samozřejmé, že jistou pozornost potřebují. Bohužel pravdou je, že o nohy se lidé nestarají tak, jak třeba o ruce nebo jiné části těla. Často je opomíjejí. Nohy hodně o člověku prozradí. Operovávané nohy vypadají přeci jen mnohem lépe a bude vidět, že se o sebe staráte. Celková péče přispívá i ke zdraví.

O nohy je ale nutné se starat pravidelně. Jen občasná péče nestačí a je téměř zbytečná. Pravidelnou péčí docílíte toho, že nožky budou zdravé a krásné dlouhodobě. Nemusíte nutně utrácet za drahé salony, které sice nabízí profesionální služby, ale také za poměrně vysoké částky. Pedikúru si můžete dopřát i doma, za pomoci levných přípravků, které se dají koupit v drogeriích. Na následujících řádcích se dočtete, jak se o nohy starat.

Na nohách se často tvoří ztvrdlá kůže, která je poměrně nevzhledná. Je teda žádoucí se jí zbavit. Nohy nechte důkladně odmočit. V drogerii si můžete koupit sůl, která ještě více podpoří odstranění kůže. Sůl si můžete koupit i s příměsí například levandule, která má navíc relaxační účinky a pomůže odpočinout i namáhaným nohám. Po důkladném odmočení si připravte pilník, škrabku, kterou taky dostanete koupit v drogerii. Čím jemnější škrabka bude, tím bude šetrnější k nohám. Samozřejmě záleží na tom, jak moc poškozené nohy máte a kolik péče jim budete muset obětovat. Kůži důkladně odstraňte, ale opatrně, abyste si nepoškodili i novou kůži. Kůži odstraňte z obou pat, i polštářků pod prsty, případně bokou noh. Přichází čas na stříhání nehtů.

Když máte nohy dostatečně odmočené, tak by i stříhání nehtů mělo jít snadněji. Nehty jsou zmoklejší, a tak se snadno ostříhají. Pokud již ztvrdly, namočte nohy znovu. Délka i tvar je zcela na Vás. Doporučuje se ale nehty stříhat do rovna. Stříháte-li si nehty do kulata, mohlo by se stát, že si je špatně zastřihnete a nehty začnou zarůstat. To je pak velmi nepříjemná a bolestivá záležitost. Poté je nutné navštívit pedikúru, kde Vám s problémem poradí. Po ostříhání je dobr nehty ještě zapilovat, aby nebyly ostré. Navíc nůžky mohou zanechat tvar malinko hrbolatý, což se pilníkem doladí. 

Následuje pořádná hydratace. To je dalším krokem ke krásným nohám. Krémů na nohy se na trhu prodává spousta, stačí si vybrat. Některé jsou speciálně na ztvrdlé paty, jiný na celé nohy. Krémy jsou různé, ale je dobré nanést větší vrstvu, nechat působit. Pro znásobení účinku je vhodné si obout bavlněné ponožky. Nohy tak lépe absorbují krém. Navíc krém můžete nechat působit skutečně dlouho, a přitom se můžete věnovat i jiné činnosti bez toho aniž byste se báli, že něco od krému zamastíte. Nohy mějte v ponožkách klidně i celou noc. Někdo si je dává schválně na spaní, aby se nohy pořádně hydratovali. 

Jakmile se veškerý krém pořádně vstřebá do kůže, můžete si nalakovat nehty. Někdo volí barevné laky, případně decentněji vypadá francouzské lakování. Je možné použít i podkladový lak. I když je to většinou zbytečné. Nehty na nohách se netřepí tolik, jako na rukách. V drogeriích se dají koupit také speciální nálepky nebo kamínky, které se lepí na nehty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články