Jak nepřibrat přes Vánoce?

vydáno 15.12. 2014 • Hubnutí • zobrazeno 2270x

Znáte recept? Tuto otázku si dávají ženy dlouhá léta prakticky po celém světě. Myslíte si, že existuje jednoduchá odpověď, NEJÍST, NEPŘEJÍDAT SE? Potom vás zklamu. Realita je jiná.

Komu se podaří během Vánoc udržet váhu, těm patří můj obdiv. Na druhou stranu odolávat výbornému, voňavému vánočnímu cukroví se moc dlouho nedá. A co teprve další chody. Štědrovečerní menu většinou zahrnuje čtyři.

Přitom večeře začíná celkem lehkou oplatkou se sladkým medem. Každý sní kousek a je po předkrmu. Rybí polévka nebo moravská „kyselica“ to je jiný level. Další chod nenajdete v žádné knížce o hubnutí! Bramborový salát, možná udělaný z light majonézy, podávaný se smaženým, citronem pokapaným kaprem. Na mnoha místech se dodržuje tradice a lidé jí krupicovou kaši posypanou kakaem a cukrem, případně dezert. Celý den nejíst a večer se můžou pořádně najíst. Kdo z vás viděl legendární zlaté prasátko? Možná z nedostatku jídla.

První, Druhý svátek vánoční a Silvestr k tomu. Další dieta. Stůl je plný chlebíčků, chuťovek, oříšků nebo sušeného ovoce, které se při dietě doporučuje. Jednu návštěvu vystřídá další a další, tak se popíjí víno nebo sladké nápoje. Návštěvě přece nenabídnete vodu z kohoutku a k jídlu suchary jen proto, aby vás dobroty na stole nelákaly nebo ano?

Venku je zima, že by psa nevyhnal nebo naopak bláto, roztátý sníh a déšť. Zima je pěkná pouze při pohledu z okna z tepla domova. Nikomu se nechce jít ven nebo se jinak hýbat jen proto, aby spálil nadbytečné tuky. Jediným pohybem většiny lidí je nasednout do auta a jet do supermarketu. Poté hodinu hledají, kde zaparkují, protože nakoupit chce spousta dalších lidí. Když se jim konečně podaří najít volné místo, vystoupí rozčílení z auta, nakoupí rychle nezbytné suroviny, sednou do auta a jedou domů.

Ženy, nechtějte být za každou cenu štíhlé. Vyzáblé modelky nejsou nic pro vás. Jak víme, po zimě následuje jaro a teplo nás vyžene ven spálit nadbytečné kilogramy. Vánoce trvají pouze týden. I já chodím do krabice s cukrovím ještě v březnu.

Snad jste žádná nedoufala v doporučení zázračné diety. Podařilo by se vám zhubnout na pár dní a poté kvůli jojo efektu zase kilogramy nabrat. Naučte se být spokojené samy se sebou!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí'
Tipy na jiné články