Jak na zapáchající nohy

vydáno 24.09. 2013 • Krása • zobrazeno 5304x

Nikdo o tom nemluví a nikde se o tom nepíše, proč? Pro většinu lidí je to tak citlivé téma, že o tom raději mlčí, než by se snažili proti tomu bojovat. Je to i Váš problém? Nechte si poradit!

Pach z nohou, který cítíme, když si sundáme boty nebo ponožky, mají na svědomí rozkládající se bakterie v kombinaci s potem. Tím, že své nohy necháváme dlouhou dobu zapařené v nevětrající obuvi, akorát vytváříme ještě přijatelnější podmínky pro vznik zápachu. Každá uzavřená obuv by proto měla obsahovat vložku z kvalitního materiálu, která dobře saje pot. Je výhodné minimálně v létě investovat do provzdušněných bot a osvěžujícího deodorantu na nohy. Co když ale ani to nepomáhá?

Možná trpíte nemocí, která se nazývá hyperhidróza. Lidé trpící hyperhidrózou se nadměrně potí na rukou, v podpaží či na nohou, protože právě tam se vyskytuje nejvíce potních žláz. Nemusíte se nadměrně potit na všech třech zmíněných místech, abyste trpěli hyperhidrózou. Minimum lidí, kteří trpí touto nemocí, se nadměrně potí na rukou, nohou i v podpaží, ve většině případů jde vždy pouze o jedno, maximálně dvě z těchto míst.

Než vsadíte na chemii, zkuste pocení léčit přírodní cestou. V lékárně se dá zakoupit tzv. dubová kúra v gelové formě, kterou se potírají postižená místa. Výsledek by měl být po nějaké té době vidět, nebo spíše cítit. Z bylinek proti pocení pomáhá šalvěj, tymián, nebo také rozmarýn.

Z  chemických prostředků můžete vyzkoušet pudry a zásypy proti pocení. Jde většinou o krémovou směs, která je schopná vázat do sebe velké množství potu a s ním i zápach. Funkce deodorantů a antiperspirantů je v dnešní době asi všem důvěrně známá, bohužel ale tyto prostředky neřeší problém pocení dlouhodobě.

Abyste se zbavili co možná nejvíce bakterií, zaměřte se na kosmetickou péči o nohy. Vhodná je častá návštěva pedikúry, kde Vám pomocí speciální pemzy obrousí odumřelou kůži (tam se právě bakterií tvoří nejvíce) a názorně Vám předvedou, jak o svá chodidla nejlépe pečovat. Pokud nechcete utrácet peníze za předražená kosmetická studia, můžete si takový peeling nohou dopřát i doma. Stačí smíchat olivový olej a mořskou sůl, nanést na chodidla a pár minut masírovat. Po smytí ještě namazat hydratačním krémem a pár minut s nohama nahoře jen tak relaxovat. V dnešní době lze samozřejmě zakoupit spoustu kosmetických výrobků, které jsou zaměřené na péči o nohy, ať už různé masky, soli, koupele, nebo třeba právě i krémy proti pocení.

Pozornost také věnujte výběru ponožek. Nejlepší je, se při nákupu úplně vyhnout ponožkám ze syntetických materiálů. Ačkoliv jsou bavlněné ponožky o něco dražší, rozhodně se jejich nákup vyplatí, protože je to dlouhodobá investice, narozdíl právě od těch ze syntetických materiálů, které se po dvou až třech nošeních začnou prošoupávat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Krása'
Tipy na jiné články