Jak na rychlé a účinné odstranění celulitidy

vydáno 01.06. 2015 • Zdraví • zobrazeno 2514x

Je to hlavně vliv na krásu a sebevědomí, kterou celulitida má. Stejně tak ale může přinášet řadu jiných problémů. Z počátku je to určitě problém hlavně kosmetický, ale později, kdy mohou tukové buňky narůstat, dochází mimo jiné také k tomu, že se mohou přidat také zdravotní komplikace, velké bolesti samozřejmě i otoky.

Stejně tak jsou ale problémovými variantami i poruchy kloubů, nebo další komplikace, které jsou spojovány s naší mízní soustavou. Kůže se po jemném doteku stává bolestivým a citlivým místem, nehledě na možný vznik modřin. To vše vede k tomu, že je třeba řešit daný problém a také možnosti odstranění celulitidy. A to nejenom proto, aby bylo naše tělo krásné, ale i proto, abychom předcházeli právě celé řadě různých zdravotních problémů.

Příčiny celulitidy mohou být skutečně různé, stejně tak jako mohou být i různé metody, jak se jich zbavit. I pokud zkusíme něčí osvědčený způsob, nebo rady lékaře, nemusí se vždy povést to, že výsledky budou jakkoliv dokonalé a někdy zkrátka mohou být skutečně minimálního rázu. Pro mnohé je výrazný postup odstranění hlavně v tom, že zastaví celý proces vzniku dané pomerančové kůže a zastaví také to, aby se šířila i na další místa našeho těla.

Ideálním postupem je samozřejmě to, pokud vše nevsadíme pouze na jednu jedinou techniku, ale budeme se snažit několik různých technik kombinovat. Zde je samozřejmě nejlepší cestou, pokud se poradíme s odborníkem, který nám řekne, jaká kombinace bude nejlepší. Co můžeme rovnou vyloučit, to jsou určitě velmi drahé masážní přístroje, zázračné pilulky, kouzelné léky a další, které jsou spojeny s masivními reklamními kampaněmi, které slibují eliminaci celulitidy bez jakékoliv námahy. Bohužel, takto to nefunguje, jelikož je třeba věnovat se různým technikám boje proti tomuto problému a je třeba říci, že je to běh na dlouhou trať.

To hlavní, co je v tomto směru třeba, to je dostatek pohybu, hlavně potom aktivit, jako je běh, chůze, plavání, ale i jízda na kole. Neméně účinný je pohyb jako aerobic, tanec, ale i podobná cvičení, které posílí naše svalstvo. Mohou to ale být i klidnější procházky, nebo jenom to, kdy stojíme v mořských vlnách a ty nás masírují.

Setkat se samozřejmě můžeme s tím, že narazíme i na různé „zázračné“ diety, které jsou vhodné právě v té chvíli, kdy chceme proti celulitidě bojovat. Zde pozor, jelikož ani od nich určitě nečekejte žádné zázraky a raději se věnujte tomu, co opravdu funguje. Ideální je zdravý jídelníček, který vám může pomoci zhubnout, což je také jeden z faktorů, který celulitidu ovlivňuje.

Pozor však na drastické a velmi rychlé diety, jelikož ty jsou spojeny s jo-jo efektem, kdy opět naberete. Je vhodné postupovat plynule a pomalu, s pomalejšími úbytky váhy. To je ten nejlepší postup, jak se zbavit problémů i tímto způsobem.

Zapomínat byste ale neměla ani na krémy, a to hlavně na ty kvalitní, doporučené lékařem. Pravidelné mazání postižených partií určitě patří mezi dobrou cestu. Podobně jako třeba lymfatická drenáž. Důležité je daný krém také dobře a intenzivně vmasírovávat, a to ideálně do hloubky vaší kůže. Ta by navíc neměly nikdy vyschnout, a to až k praskání a dalším problémům.

Pokud se zaměříme na samotnou drenáž, ta se od masáží liší, jelikož může ulevit také od bolesti a napětí. Jedná se o vcelku propracovanou a unikátní techniku, díky které se vlivem tlaku zlepšuje činnost lymfatického systému a ten začíná lépe a přirozeněji fungovat. Samozřejmě zde je třeba využívat služeb specializovaných lékařů a center.

Poslední krok může být chirurgické odstranění, tedy takzvané odsátí tuků a další metody. Ani ty ale nemusí být doporučované, nebo snad účinné vždy, jelikož vše ovlivní i náš zdravotní stav, věk, nebo genetika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články