Jak na mladistvou pleť? Odpovědí jsou laserové přístroje

vydáno 03.06. 2020 • Krása • zobrazeno 1852x

S přibývající věkem naše pokožka projevuje známky stárnutí, ztenčuje se, povadá, prohlubují se vrásky. Je jen na nás, zda se smíříme s přibývajícími roky nebo se pokusíme proti projevům stárnutí bojovat moderními metodami s využitím laserových přístrojů určených k omlazení pleti.

Lasery jsou tzv. energetické přístroje, které mají v současné estetické dermatologii své nezastupitelné místo. V BcD Clinic mají široké spektrum různých laserů, a proto s využitím laserové terapie mají i  bohaté zkušenosti. Pomocí laserů  lze projevy stárnutí  zastavit a výrazně zlepšit kvalitu pokožky.

Postupně pokožka ztrácí schopnost přirozené tvorby kolagenu a elastinu a současně se snižuje i její schopnost zadržovat vodu. To se projevuje postupným jejím přesušením a množstvím vrásek. Kolagen a elastin se vytvářejí ve vrstvě pokožky zvané dermis, a právě na tuto vrstvu se zaměřují  některé laserové terapie, s jejichž pomocí se za využití vysoké energie, která se po dopadu na pokožku mění na teplo, tyto vrstvy naruší a během hojení se nastartuje proces stahování kolagenních a elastických vláken. To vede k vypínání a zpevňování pokožky, která je opět pružnější.

V laserovém centru BcD Clinic využívají k omlazení pleti kromě laserů také ultrazvukové a radiofrekvenční přístroje. Každý  z nich pracuje v jiné vrstvě pokožky, takže vzájemnou kombinací účinků těchto přístrojů se zajistí nejlepší výsledky. O dalších metodách využívaných k omlazení pleti, si pak můžete přečíst ZDE. Vraťme se ale opět k laserům.

Laserové přístroje si poradí s vráskami i jizvičkami po akné

Ošetření laserem lze podstoupit v každém věku a není se čeho bát. Ačkoli u vás může laser vzbuzovat respekt, jde o hojně využívanou metodu.  Zkušený lékař  odhadne, který zákrok je pro vás nejvhodnější, seznámí vás s efektem, průběhem a péčí po ošetření.

K hlavním představitelům laserových přístrojů k omlazení pokožky se řadí  CO2 frakční laser a tzv. NdYAG laser pro laserovou rejuvenaci.

CO2 frakční laser

Ošetření CO2 frakčním laserem se provádí zejména u hrubé pokožky s výrazně zvrásněným povrchem nebo u pleti, na které jsou patrné jizvičky po akné. Pomocí frakčního laseru se ošetřují také oblasti vrásčitého horního rtu.

Podstatou zákroku je prohřátí pokožky a odpaření vrchní vrstvy poškozené pokožky. Zákrok je miniinvazivní a dochází během něj k narušení povrchu pokožky. Na té se během 2-3 dnů začnou tvořit drobné stroupky, které se ale do týdne odloučí. Protože laser proniká do pokožky v mikrobodech, je zrychleno hojení a vedlejší účinky jsou mírnější  než u starších typů laserů..

Efekt se dostavuje postupně. Výsledné vypnutí pleti a odstranění nebo zjemnění  vrásek je patrné přibližně po 6 týdnech. O ošetřenou pokožku je nutné dobře pečovat a chránit ji před sluncem.

Laserová rejuvenace Gentle YAG Pro laserem

Druhým typem laserového ošetření pleti, který se v laserovém centru využívá, je laserová rejuvenace. Základem této metody je snaha regenerovat kolagenní vazivo a aktivovat buňky tak, aby opět produkovaly kolagen. Tento zákrok je považován za zlatý standard v rámci zákroků k omlazení pleti.

Ošetření laserem Gentle YAG Pro je neinvazivní a hodí se pro ty, co nechtějí nijak narušovat svůj běžný režim. Povrch pleti není nijak narušen, může dojít jen k jejímu mírnému zrůžovění. Laserová rejuvenace se hodí především jako součást preventivní péče o pokožku a k udržení elasticity pokožky je nutné zákroky opakovat. Ideální je podstoupit 4 nebo 5 sezení v rozestupu 3 týdnů až jednoho měsíce. Produkce kolagenu se zvyšuje přibližně po 12 týdnech od ošetření. Zákrok trvá přibližně 15 minut.

Obraťte se na odborníky

Pokud vás laserové metody omlazení pleti oslovily a uvažujete nad tím, že i vy byste chtěli vypadat mladší, nebojte se kontaktovat laserové centrum, kde vám ochotně poradí, vše vysvětlí a společně zvolíte nejvhodnější metodu. Laserové centrum BcD Clinic Praha disponuje 8 druhy ultrazvukových, radiofrekvenčních a laserových přístrojů.

I vaše pleť může získat zpět svou vitalitu, pevnost a pružnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Krása'
Tipy na jiné články