Jak na domácí pleťové masky

vydáno 03.10. 2013 • Krása • zobrazeno 6017x

Mít krásnou, bezproblémovou pleť je přání většiny osob, zvláště pak žen. Obličej je jedna z prvních částí těla, kterou při setkání s jinými lidmi ukazujeme. Proto nás může velice potrápit, když se objeví nějaký ten nepříjemný pupínek, skvrna nebo jiné vady na kráseNezdravá pleť také dost snižuje přirozené sebevědomí, což se odráží pak v celém osobním životě. Proto je nutné se o svoji pleť řádně starat, a neduhy jednou začas pohýčkat výživnými a ošetřujícími maskami.

A aby maska měla ten správný účinek, je nutné se o pleť starat každý den. Asi ve stejné intenzitě, jak se myjete, nebo třeba i jíte, to znamená pravidelně a denně. Tak úplně ve stejném stylu mít na paměti, že mám obličej a jeho pleť nemusí být vždy perfektní. Nejúčinnější je tedy prevence, která znamená každý den si pleť umýt pleťovým gelem určený na vlastní konkrétní pleť, a to vždy ráno a večer, poté nanést ošetřující krém a během dne je možno použít i tonikum. Jednou týdně provést peeling a také použít ošetřující masku. A aby krása nespolykala všechny našetření peníze, lze si vystačit s pleťovou maskou vyrobenou v domácích podmínkách.

Osvěžující maska z okurek

Až se budete po prohýřené noci probouzet do rána a v zrcadle vás potká osoba s neuvěřitelně viditelnými vaky kolem očí, pomůžou plátky čerstvé okurky přiložený na obě víčka. Okurka je úžasně osvěžující a čistící a vy ji pravidelně můžete využívat ke svému zkrášlení. Nastrouhejte nahrubo běžnou salátovou okurku (okurku hadovku), většinou stačí pouze její polovina, a smíchejte s jedním vaječným bílkem. Tuto hmotu naneste na obličej a nechte dvacet minut působit. Po smytí masky budete sama cítit, jak je pleť čistá, vypnutá a svěží. Navíc neztratí nic ze své hydratace a bude perfektně vyčištěna. A malá rada na závěr – kousky nastrouhané okurky mohou z obličeje padat. Proto je nejlepší provádět nanášení v poloze lehu, případně sedu-lehu a mít kolem sebe dostatek ručníku, kdyby kousky padaly dolů.

Citrónová maska na stažení pórů

Citrón je nejen plný vitamínu C, ale jak se prokázalo i skvělým univerzálním čističem. Perfektně vám pomůže na skvrny na nábytku, spousta hospodyněk jej používá na čištěné kuchyňských spotřebičů, především bílé elektroniky. Což značí, že je citrón trochu agresivnější, než třeba předchozí okurka, ale na vyčištění mastné pleti jako dělaný. Citronovou masku si bude pochvalovat každý, kdo má ucpané póry, protože na ně, jakoby se zvlášť specializoval. Zde nejde ani tak o masku, jako domácí tonikum. Čerstvou šťávou z vymačkaného citronu si denně potírejte obličej. Pleť se krásně pročistí a také barevně sjednotí. Budete se cítit svěží, pozor jen dejte, pokud máte na obličeji například rozškrábaný pupínek či jinou otevřenou ránu. Zde ucítíte, jak umí citron štípat.

Maska na mastnou pleť

Jablko je symbolem diet a štíhlé linie, ale má další skvělé účinky. Konkrétně na pleť a jednoduše si poradí s mastnou pokožkou. Jestliže vaše pokožka produkuje více mazu, než by bylo normální, jistě si zaslouží péči, která je jí hodná. Spousta lidí si myslí, že mastnou pleť je potřeba silným čisticím prostředkem na pleť odmastit a dělat tak do té doby, než bude úplně suchá. To je však chyba, protože každá pokožka musí být promazávána. Když ji chybí, začne jej silně produkovat, což se opět projeví a mastná pleť se stává ještě mastnější. Skvělým přírodním a součastně i šetrným přípravkem na mastnou pleť je maska z jablka. Celé jablko oloupeme, zbavíme jádřinců a dužinu rozmixujeme. K ní přidáme tři až čtyři lžíce bílého jogurtu a můžeme nanést na obličej. Nechám působit dvacet minut až půl hodiny a poté řádně spláchneme. Pleť se vyčistí, bude zbavena všech nečistot, ale i bakterií a nadbytečného mazu.

Maska pro citlivou pokožku

Je-li vaším problémem citlivá pokožka, jistě vás občas (nebo spíše často) potrápí nepříjemné svědění, jež vás nutí se obličeje dotýkat, a svědění zahnat. To ale vyřeší aktuální problém z nepříjemného pocitu, jenže vede k dalším, poněkud vážnějším starostem. Na obličeji se vytvoří červené místo, začínají se klubat i pupínky a všemu tomu dodává „korunu“ fakt, že místo neustále svědí. Pro vaši pleť jsou tabu přípravky s alkoholem, které mimo jiné perfektně čistí pleť od bakterií způsobující pupínky. Jenže vy je máte, tak jak tento zapeklitý problém vyřešit? Použitím vhodných přípravků a jako prevence, nebo i léčení akutního problému, uklidňující maska z banánu. Ten má spoustu výtečných vlastností, a když jej rozmačkáte, přidáte asi čtyři lžíce bílého jogurtu a přiměřené množství ovesných vloček, spolu řádně promícháte, získáte nejen dobrou pochoutku, ale i parádní a uklidňující masku na váš obličej. Nechte působit dvacet minut.

Extra čistící maska

Máte pocit, že je vaše pleť neustále špinavá a už nevíte, jak se těch pocitů zbavit? Nejlepším řešením je přímý útok, konkrétně v podání super účinné čistící masky. Bude vás to stát kostku droždí s přiměřeným množství mléka (aby až se obě složky smíchají, vznikla krémovitá kaše, vhodná na nanášení na obličej). Rovnoměrně naneste na obličej a nechte dvacet minut působit. Překvapí vás, jaký nyní budete mít pocit svěžesti a čistoty. Navíc získáte velice hebkou pleť, která bude chráněna proti vnějším vlivům a vzniku nehezkých pupínků.

Puberťácká maska

A samozřejmě se musí pamatovat i na náctileté. V tomto věku je běžné, že se vřídky tvoří jak na běžícím páse a od problémů může pomoci šťáva vymačkaná z brambor. Stačí si každý den, ráno i večer problematickou pleť touto vodičkou potřít a výsledek bude brzy znát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Krása'
Tipy na jiné články