Jak být v práci šťastná?

vydáno 30.09. 2013 • Život a vztahy • zobrazeno 2792x

Práce je věc, kam chodíte pracovat. Pracujete například jako prodavačka, uklízečka, kadeřnice, administrativní pracovnice, účetní, sekretářka, řidička, ředitelka, učitelka a mnoho dalších profesí. Denně odpracujete osm hodin a pak jdete domů, jednou měsíčně dostanete plat, který jste si zasloužila (mnohdy máte pocit, že by, jste si zasloužila víc). A tak to chodí měsíc co měsíc. Stává se ovšem a bohužel to není pravidlem, že do práce chodíte jen kvůli penězům, práce vás nebaví, berete ji jako zdroj příjmů. Taková práce vás moc dlouho nemůže bavit a moc spokojeni v ní nebudete. Pokud nejste spokojeni v práci, často se to může přenést i do soukromého života a v něm pak nastává chaoz. V práci musíte být co nejspokojenější a co nejvíce v pohodě. Jasně, asi zrovna nepracujete v té nejlepší práci, avšak je nutné si například říci, že tato práce je pouze dočasná. Hledáte si bokem jinou práci, lepší práci a během tří měsíců můžete kdykoliv odejít. Nesmíte v práci, kterou nemáte rádi, nechodíte do ní rádi a ona vás ubíjí, zůstávat. Pokud zůstanete, dříve či později se to na vás projeví a můžete být permanentně ve stresu, což je jedna z nemocí, kterou často trpí zaměstnaní lidé. Navíc váš šéf na vás ani stres nevyvíjí, pouze fakt, že jdete na místo, kam se netěšíte a kam nechcete je stresující. Ze stresu se hubne, přibírá, můžete mít žaludeční potíže, začnou vám padat vlasy, třepit a lámat se vám mohou také nehty a podobně. Takže to bude mít bezesporu vliv i na váš zdravotní stav, což samozřejmě dobře není a pokud můžete, vyhněte se jim!!! A velkým obloukem!

Pokud vás však práce netěší, ale dá se v ní vydržet a určitě mohou být horší práce. Jak si však práci zpříjemnit? Jak v ní být šťastná? Zde je pár tipů, které vám mohou pomoci být v práci šťastnější. Vyzkoušejte je, stojí za to!

POZITIVNĚ

Myslet pozitivně je jednou z prvních rad. Vždycky se na práci snažte najít cokoliv pozitivního! Ať už to jsou fajn a milí kolegové, na které se denně těšíte do práce, na dobré obědy, které si dáváte ve vedlejší restauraci, na slušný plat, který každý měsíc máte na účtě, na pracovní dobu, která je příjemná, příjemné pracovní prostředí, jste v teple, sedíte, máte různé benefity a mnoho dalších věcí. První krok je tyto pozitiva si najít. Nehledejte pouze negativa, hlavní jsou pozitiva. Negativ si najdete mnoho ranní vstávání, otravný šéf, práce samotná a podobně. Myslete pozitivně, ne negativně. Místo toho, aby, jste si řekla, zase musím do té hrozné práce, řekněte si, za chvíli uvídím své milé kolegy, dáme si dobrý oběd a za pár dní bude výplata. Takhle musíte přemýšlet.

TĚŠIT SE

Ano, těšte se na něco co, máte ráda! Pokud máte nepříjemnou kolegyni, kupte si například dobrou a kvalitní kávu, na ni se budete těšit, až si ji uvaříte. Kupte si dobrou čokoládu, kterou budete v práci uzobávat, tím se nálada určitě zlepší, těšte se na oběd, kdy si dáte například svíčkovou, řízek a podobně. Kupte si květinu, o kterou se v práci budete starat, odvděčí se vám květy, které vás potěší. Zkrátka si zpříjemňujte svou práci, jak to jen jde. Pořiďte si například fotky či nějaké talismany, na které, když se podíváte, vzpomenete si na krásné momenty a na krásné vzpomínky.

ROZVÍJENÍ SE

Nejhorší je, pokud nas svou práci nadáváte, ale nic s tím neděláte. Pokud vám váš šéf nepovolí žádné kurzy a podobně, nezoufejte. Svůj rozvoj máte ve svých rukách hlavně vy!! Ve volných chvílích čtěte odbornou literaturu, zaplaťte si kurzy, které podporují vaše pracovní zkušenosti, učte se jazyky, jazykové kurzy. Jakmile budete dělat tyto činnosti, jednou budete moci z práce odejít a najít si lepší a lépe placenou, ve které už budete spokojení.

NE PASIVITA!

Spousta lidí si stěžuje, že neví, jak dopadla zakázka, jak dopadla firma, kterou jste měli zastupovat, pro kterou jste měli dělat projekt, splnili jste závazky, jaké jsou výsledky vašich projektů, jaké máte úspěchy ve firmě a podobně. Nikdo za vámi nebude chodit a popisovat vám, co vše se ve firmě děje a bude ochotně odpovídat na vaše otázky. Vy jděte a ptejte se. Budete v obraze, a pokud to uvidí šéf, může to také ocenit a v případě spokojenosti vás i povýšit na jiné místo. A hned máte motivaci. Hlavně neseďte na zadku a nečekejte, nic k vám samo nepřijde.

VYŠŠÍ PLAT?

Pokud si myslíte, že by, jste měli dostat vyšší plat, či nějaké odměny, zkuste si o to říci. Pokud si neřeknete, nikdo vám je jen tak nedá, lidé totiž neumějí číst myšlenky. Zajděte za šéfem, v klidu mu předneste svůj požadavek. Mějte připravené argumenty, ukažte mu své výsledky, které ve firmě máte a podobně. Pokud řekne ne, smiřte se s tím. Nebuďte uštěpační, nevrlí, negativní, osočující a podobně. Obrátí se to proti vám.

SPŘÍZNĚNÁ DUŠE?

V práci nemůžete v podstatě existovat, pokud nemáte minimálně jednoho kolegu, se kterým si rozumíte a jste s ním zadobře. Najděte si někoho, s kým proberete denní starosti, zajdete si spolu na oběd a podobně. Jen pozor, v práci nevěřte opravdu nikomu, tudíž se nesvěřujte se vším. Soudy o šéfovi, různých spolupracovnících a podobně si nechte pro sebe. V žádném případě také neříkejte, že už vás to tady nebaví, svou práci nemáte rádi a podobně. V dnešní době bohužel stále exitují lidé, kteří provozují jistý druh alpinismu a jsou ochotni udělat cokoliv.

VŠE SELHÁVÁ?

Tak hledejte jinde. Hledání jiného pracovního místa, vyhlídky na lepší práci, příjemnější kolektiv, větší plat a podobně vám určitě na tváři vykouzlí úsměv a rozptýlí černé myšlenky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Život a vztahy'
Tipy na jiné články