Domácí manikůra

vydáno 03.09. 2013 • Krása • zobrazeno 2919x
Domácí manikůra

Ruce jsou vizitkou každého z nás. Při setkání, seznamování podáváme ruku na pozdrav a tudíž je to jedno z prvních, s čímž dost nepoznanou osobu seznamujeme. Hodně se pozná ze stisku ruky, a stylu podání, ale také v tom, jestli má daná osoba ruce čisté, pěstěné a příjemné na dotek. Zvláště pak u žen se bere zvláštní ohled na to, zda jsou dlaně hebké a jemné. Ale i muži by o své ruce měli pečovat, což se nerovná pravidelné návštěvě kosmetického studia. Může být, ale dobrou, základní manikúru zvládne každý i v domácích podmínkách.

Čisté ruce

Základem všeho a pro všechny, bez rozdílů věku a pohlaví, jsou čisté ruce. Pravidelné mytí je to hlavní, co bychom se měli naučit dělat automaticky od té doby, co začneme chodit a jíst. Mýt si ruce před jídlem, také po práci, a pokud přijdu domů zvenčí a zvláště tehdy, cestuji-li hromadnou dopravou. K této činnosti bohatě postačí mýdlo, teplá voda a neleně ručník.

Někdy, většinou po fyzické práci někde na zahraně, kde si ruce silně znečistím, se nám může špína zadřít do kůže a také se dostat hravě za nehty. Tuto špínu nejlépe odstraníme nejprve odmočením rukou ve vodě, poté omytím v přípravcích na silně znečištěné ruce anebo použitím citronu. Ten hlavně funguje právě na špínu za nehty.

Nehty

Pokud máme ruce zcela čisté, vrhneme se na úpravu nehtů. Ty by měly být za všech okolností stejně dlouhé, zastřižené stejným stylem – buď dokulata, anebo rovně. Pamatujeme vždy na to, že i krátké nehty vypadají (i na ženě) skvěle, pokud jsou upravené. Mnohem lepší, než dlouhé, ale odporně roztřepené. Pokud trpíte na měkké nehty, a nemáte žádnou vážnou chorobu, udělejte si pořádek v jídelníčku a používejte kosmetické přípravky na posílení nehtů.

Jakmile je všechny zkrátíme na stejnou délku, použijeme pilník a nehty zapilujeme. Dodržujeme přitom vždy jeden směr, aby se nám nehty nezačaly třepit. Nyní je vhodné ruce omýt, vysušit a vrhnout se na kůžičku kolem nehtů. Tu zastrkáme pomocí speciální špachtličky z běžné manikúry, a pokud se nám tvoří záděry, jemně je ošetříme. V žádném případě je netrháme, způsobíme s tím ještě větší bolest a ránu otevřeme.

Krém na ruce

Pro udržování zdravé kůže na rukou je nezbytné použití krému na ruce a to vždy, když cítíme ruce suché a také po každém mytí. Jedině tak získáme jemnou a hebkou kůži, bez zbytečných suchých míst a ztvrdlé kůže.

Jednou za čas, asi týden, až měsíc je správné použít peeling na ruce. Kůže bude zbavena zbytečných, odumřelých částí kůže a pokožka díky tomu maximálně jemná.

Extra tvrdá pokožka

A důležitá rada na závěr pro všechny, kteří trpí na velmi suchou anebo ztvrdlou kůži na rukou. Vám se nevyhne výše uvedená péče, ale jako bonus si každou noc své ruce silně namažte krémem, klidně zcela mastným, na ceně i druhu až zas tak nezáleží. Na namazané ruce navlečte bavlněné rukavice a nechte přes noc působit. Tato kůra významně zjemní vaši pokožku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Krása'
Tipy na jiné články