Deset rad pro harmonický vztah

vydáno 17.09. 2015 • Život a vztahy • zobrazeno 3621x

Každý pár si na začátku svého vztahu představuje, jak zrovna to jejich soužití bude spokojené. Jenže v mnoha případech se nějaké ty mráčky dříve či později objeví. Původní zamilovanost se časem vytratí a zbude holá realita, která není tak růžová, jak se nejdříve mohlo zdát. Každý touží po lásce na celý život. Ale i vztah je nutné udržovat a pečovat o něj. Je důležité dodržovat základní pravidla pro udržení vztahu. S nalezením toho správného partnera to nekončí. Vztah je nutné rozvíjet a pracovat na něm. Ale jak? To je otázka, kterou si klade spousta párů. Proto jsme připravili následující rady pro spokojený vztah.

1. POČKAT CHVÍLI

Ve společné domácnosti by měly být domácí práce rozděleny. Dávno už neplatí, že žena zastane všechny práce. Muži by měli také pomáhat. Ale všeho s mírou. Žena musí vědět, kdy se má na muže obrátit. Pokud muž přijde večer unaven z práce, ani není dobré mu hned ve dveřích dát spoustu úkolů, které by měl splnit. Muž je unaven, hladový, často nervózní. Proto není dobré ho zahlcovat něčím, co rozhodně počká do druhého dne nebo alespoň do té doby, než se nezklidní a nenají. Jakmile bude muž v klidu, sytý a sedět ve svém oblíbeném křesle, hned se s ním bude dát mluvit i o povinnostech. Dokonce si i odpustí odmítavé řeči a vy předejte možné případné hádce, která by jinak mohla nastat v případě, že byste na muže spustily již ve dveřích.

2. OBLÉKNOUT SE DO ČERVENÉ

Červená barva je hodně výrazná a některé ženy se v ní necítí dobře. Na to teď milé dámy zapomeňte a vrhněte se do červené košilky. Uvidíte, jak v muži vzbudíte zájem. Červená barva totiž povzbuzuje zamilovat a romantičnost, je to dokonce i vědecky dokázáno. Postačí i tričko nebo top v červené barvě a ihned budete středem pozornosti nejen vašeho miláčka. V červené barvě se vyrábí spousta kousků, ale i doplňků.

3. NEODDĚLUJTE PARTNERA OD JEHO PŘÁTEL

Každý má své partnery, ale také své kamarády. V žádném případě není dobré partnerovi zakazovat jeho kamarády. Jistě to není příjemné, když muž každý den chodí někam ven bez Vás, ale on to tak vůbec nebere. Je nutné si stanovit jasná pravidla i v tom, co se týče přátel. Pokud bude muž chodit ven, najděte si kamarádku, se kterou také můžete chodit třeba na cvičení, kafíčko nebo jen tak na návštěvu. Člověk potřebuje si popovídat i s přáteli, pobavit se s nimi a zažít nějaké zážitky.

4. NASLOUCHAT

Muži, stejně jako ženy, se rády svěřují. A kdo tvrzí že ne, tak lže. Protože i muži mají potřebu svěřit se svými starostmi ženě. Muž ovšem musí mít náladu na to, aby se podělil o to, co ho sužuje. Poté dovede být velmi sdílný. Muž potřebuje porozumění, radu, ale i podporu od ženy. Základem vztahu je teda dobrá komunikace. Nebojte se říct partnerovi vše, co Vás trápí, ale najděte si také čas na jeho starosti a trápení. Čím víc toho budete o sobě navzájem vědět, tím samozřejmě lépe. Vztahu to prospěje a dovede ho do další fáze.

5. TAJEMSTVÍ SI NECHTE PRO SEBE

Každý má své malé či velké tajemství. Pokud ovšem Vám partner nějaké to své sdělí, nepodkopněte jeho důvěru, a nechte si ho pro sebe. Nevykládejte to ani své nejlepší kamarádce, ani rodině, nikomu. Partnera by se to mohlo dotknout. A vy byste jeho důvěru snadno mohla ztratit a třeba i nikdy více nezískat. Což je rozhodně škoda. Když si to představíte sama na sebe, tak byste také nechtěla, aby vaše tajemství bylo vyzrazeno.

6. KOMPROMIS

Kompromis je opravdu důležitý. Partneři by se měli ve všech věcech shodnout. Je nutné, aby v jednom případě ustoupil muž, ve druhém zase žena. Ve výsledku budou všichni spokojeni. Vztah mezi mužem a ženou musí být rovnocenný. Nikdy se nesmí stát, aby jeden z partnerů byl nadřazen tomu druhému.

7. UPŘÍMNOST

Pravda a nic než pravda. Vzájemná upřímnost souvisí s důvěrou, o které jsme tady již psali. Vždy je lepší říci pravdu, než lhát. A jak se lidově říká, lež má krátké nohy, a vždy bude odhalena. Někteří lidé jsou mistři ve lhaní, jiným to zase moc nejde a jejich protějšek je stejně hned odhalí. Opravdu je lepší říct vše na rovinu.

8. HÁDKY

Asi neexistuje vztah, kde by hádky neznali. Myslím si, že se všichni alespoň jednou pohádali. A to je dobře. Hádky jsou totiž základem zdravého vztahu. Proto se jim nebraňte. Samozřejmě to neznamená, že byste měli hádky přímo vyhledávat. Všeho s mírou. Během hádky si totiž lidé řeknou vše, co by jinak v sobě dusili. Na druhou stranu je ale nutné si rozmyslet, co partnerovi řeknete. V afektu totiž se vysloví i myšlenky, které by měly být raději ukryty.

9. MUŽOVO MÍSTO

Muž by měl mít v domácnosti místečko, prostor, který bude jen jeho. Muž se zde bude cítit plný síly, svobodný, ale také bude vědět, že se zde může ukrýt před možnými problémy. Může to být pokoj, nebo třeba jen kout, či dílna.

10. SVOBODA

I přesto, že jste partneři, tak muž musí mít nějakou svou svobodu. Souvisí to i s návštěvou přátel, hospody nebo sportovního utkání. Muž se tím odreaguje a bude připraven opět se vrátit k vám. Jsou různí. Některým stačí setkání s přáteli uskutečnit jen jednou do roku, jiní potřebují každý týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Život a vztahy'
Tipy na jiné články