Co je a jak funguje krabičková dieta

vydáno 03.09. 2013 • Hubnutí • zobrazeno 2610x

Chcete se cítit lépe, zhubnout nějaké to kilo a navíc i lépe vypadat? Pak by pro vás mohla být řešením krabičková dieta. Oblíbili si ji nejen běžní občané, ale i řada známých osobností. Jde o způsob stravování, který vám šetří čas, částečně i peníze a hlavně vás naučí správně se stravovat.

Hlavní a základní příčinou toho, proč nám většina triků na hubnutí nefunguje, totiž spočívá v tom, že špatně jíme. Když se rozhodneme zhubnout, většinou přijdeme k razantnímu kroku s tím, že vynecháváme snídani, na oběd zhltneme müsli tyčinku a pokud se večer vrátíme domů, máme pocit, že se nic strašného nestane, když vyjíme lednici od shora až dolů. Jenže to je právě jedna z velkých a zásadních chyb. Není divu, že se necítíme dobře, kila přibývají stejnou měrou jako naše zklamání a klesající sebevědomí.

Správně jíst

Základem správného hubnutí je totiž ne hladovění, ale vyvážená pestrá strava, dávkovaná během dne. Pokud totiž jíme pravidelně, přijímaná energie se ihned spotřebovává a nemá důvod si dělat zásoby. V případě, že tělo zaznamená dlouhodobý nedostatek energie, je nuceno si z následujícího jídla dělat okamžitě tukové zásoby. Proto se při nepravidelném stravování více tloustne a často se pak divíme, že jiní lidé, kteří pořád jí jsou hubení.

Jak funguje krabičková dieta

Krabičková dieta je založena na tom, že danému jedinci připraví jídla dle přesné gramáže do jednotlivých krabiček tak, aby snědl jen to, co je uvnitř a více si nepřidával. Pokud se stravujeme doma, máme totiž tendenci si při jídle přidávat a pak slídit v lednici po něčem sladkém apod. Když budeme mít pouze denní várku čerstvých potravin a jídel v krabičkách, nic jiného nám nezbude, než se s tím smířit.

Dnes existují již i knižní publikace, které popisují krabičkovou dietu den za dnem. Je to skvělé, připravit si vše doma a sami, ale pro první měsíc až dva zní doporučení, nechat si dietu nadiktovat od odborného centra. Ti stanoví počet přijímaných kalorií na základě požadovaného výsledku, vy se zbavíte nutnosti dělat nákupy, odpadne i vaření. Absence všech jiných potravin v domě vás donutí jíst skutečně dobře s následně výsledným efektem.

Jídlo vám přivezou denně domů, nebo do práce. Většině osob přišly porce nejprve malé, ale následně zjistily, že jim to zcela stačí, nemají pocit hladu a skutečně jí opravdu všechno. Jídlo je čerstvé, dobře chutná a obsahuje jak nepostradatelnou zeleninu, ovoce, také mléčné výrobky, ale i maso, ryby a mnoho dalšího. Zkrátka vše, co je pro tělo důležité.

S krabičkovou dietou nejenže se zbavíte nadbytečných tuků, ale především se naučíte správně jíst, tělo bude lépe fungovat, zbavíte se problémů se zažíváním, nadýmáním i trávením. Budete mít pocit svěžesti, lehkosti, zaniknou bolesti hlavy, časté únavy a nepříjemné nálady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Hubnutí'
Tipy na jiné články