Čím se léčí rozchod?

vydáno 12.10. 2019 • Život a vztahy • zobrazeno 3510x

Rozchod je těžký, to bezesporu ano. Existuje na něj nějaký osvědčený lék? Možná čas, ten je nejlepším lékem, ten otupí hrany bolesti. Ze začátku to bolí, hodně bolí, po pár dnech to bolí míň, pak o něco méně, ještě méně a jednoho dne zjistíte, že to už vůbec nebolí, že když si vzpomenete na něj, nebolí to, necítíte žádnou nenávist, žádnou zášť. Necítíte nic, jen víte, že jste s ním člověkem někdy něco zažila, je to kus vašeho života, ale už je to minulost. Ano, tohle všechno dokáže čas, mocný lék skoro na všechno.

Rozchody bývají bolestné, o tom žádná. Většinou jeden toho druhého zraní a zlomí mu srdce. Většinou ten, co se rozchází. Rozchod, ale patří k životu a nejde s tím zkrátka nic udělat, i negativní chvíle bohužel patří k lidskému životu. Asi každý někdy rozchod s někým zažil a ví, že to příjemné rozhodně není. Každý má svou metodu na to, jak se s rozchodem vypořádat co nejlépe a nejrychleji. Ano, na otázku čím se léčí rozchod se dá odpovědět různě. Někdo odpoví, že časem, druhý, že vztahem, třetí, že alkoholem a podobně a podobně. Zde je pár léčebných procesů, jak lidé řeší rozchod. Která metoda je dobrá a která je ta špatná není možné jednoznačně určit, protože žádná metoda není dobrá a žádná není špatná. Na každého funguje něco jiného, něco jiného zabírá a něco jiného platí. Je jen na vás, jaký lék si najdete vy a jaký lék bude pomáhat toto všechno překonat.

1. ČAS

Ten už byl výše zmíněný, ano opravdu nejčastěji na rozchod zabírá čas. Není to však lék jen na rozchod, léčí se tím skoro všechny bolístky, které člověk má. Po čase například zjistíte, že ten, pro kterého jste tak moc brečela a tak moc truchlila, za to vůbec nestál a vlastně můžete být ráda, že se s vámi rozešel, protože jste si našla někoho, kdo se k vám hodí mnohem víc a mnohem lépe.

2. NOVÝ VZTAH

Říkává se to, ale jestli je to pravda, to nikdo neví. Podle mého názoru není moc dobré léčit rozchod a rozpadlý vztah, vztahem novým. Ono většinou (není tomu tak vždy!) "sáhnete" po prvním, kdo se "namane". Takového člověka většinou nemilujete, jen ho máte rády a to kdoví jestli. Jste s ním, aby vás utíkal nějak čas a nebyly jste samy. Je velmi nepříjemný pocit a dobrá cesta k tomu, cítit se strašně špatně, když usínáte vedle někoho, koho nemilujete.

3. ALKOHOL

Opít se, je někdy dobrá varianta, ne vždycky. Když si koupíte víno a opijete se doma, proč ne. Každopádně i když je člověk smutný, neměl by zapomínat na sebe, což platí i u kvality daného vína. Nechcete totiž druhý den ještě větší bolehlav, než ten, co už pravděpodobně prožíváte. Když jdete někam ven bo baru, je to vždycky riziko, že tím, že se opijete a opijete se hodně, se ztrapníte svým chováním, Proto je lepší být doma. Myslete taky na to, že vám určitě bude druhý den špatně a budete rádi, že dýcháte a slibujete si, že už nikdy pít nebudete.

4. JÍDLO A FILMY

To je doména nás žen. Zavrtat se do postele, přehrávat si tunu romantických komedií, cpát se sladkostma, zmrzlinou a nezdravým jídlem, brečet a, nebo komentovat všechny romantické scény a to buď sama, nebo v tandemu s kamarádkou, která vám rozumí.

5. SPORT

To už bývá méně častá věc, ale pokud jste na toho dotyčného, který vám zlomil srdce, naštvaná je ideální to vysportovat. Uděláte něco pro svou fyzičku, provětráte si hlavu, přijdete na jiné myšlenky. Ideálními sporty je například běh, jumping a box. Takový box, to je hotový lék. Jste na bývalého partnera naštvaná? Štve vás? Cloumá vámi zlost, jen si na něj vzpomenete? Tak box je ideální. Místo boxovacího pytle, či totemu si představte právě onoho člověka, který vám tak vadí a potom už jen bušte a bušte. Samozřejmě pozor na provedení jednotlivých úderů, můžete se snadno zranit, a pozor také na sílu. Když dodržíte pravidla, po hodině boxu se budete cítit příjemně unavená a ten pocit zlosti už bude menší, nebo už jej pociťovat vůbec nebudete.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Život a vztahy'
Tipy na jiné články