Chirurgické odstranění celulitidy

vydáno 11.05. 2015 • Zdraví • zobrazeno 2556x

Proti celulitidě se dnes dá bojovat různými způsoby, a to jak těmi přírodními, tak těmi chirurgickými. A právě ty patří mezi osvědčené, kvalitní a někdy označované jako doslova zázračné možnosti. Skalpel se tak stane doslova kouzelným předmětem, díky kterému může celulitida velmi rychle, jednoduše a témě bezbolestně zmizet. Díky tomu tak každá žena opět pocítí to kouzlo, kdy už nemá onu pomerančovou kůži, ale krásnou pevnou a hladkou pokožku. Zvláště dobrou volbou je chirurgické odstranění ve chvíli, kdy se jako žena snažíte výskyt celulitidy ovlivnit, ale zkrátka to nejde. Objevit se může u každé ženy a tak je dobré vědět, že ideální cesta, jak na ní vyzrát, nejsou vždy krémy, ale právě umění dnešních chirurgů.

Pokud bychom chtěli bojovat běžnými cestami a běžnými prostředky, jenom těžko nad ní zvítězíme. Má totiž celou řadu příčin, které nemusíme vůbec ovlivnit, ani pokud dodržujeme všechny předepsaný pravidla. Můžeme zdravě žít, sportovat, chodit na masáže, nepít alkohol a nekouřit a přesto se objeví. A člověk, který celulitidu měl, jasně přitakává tomu, že je lepší sáhnout po zkušenostech plastických chirurgů, než raději po neúčinných krémech a přípravcích. Přesto ale nemusíme být za jedno, jelikož ani lékaři nemusí být vždy tak dobrou volbou.

Jejich pracoviště, zkušenosti a metody samozřejmě patří k nejmodernějším a nejlepším, a tak má tato oblast chirurgie co nabídnout. Přesto ale nejde vždy říci, že dokáže úplně vše a tak i rozsah pacientů může být rozdílný. Samozřejmě u některých může zákrok dostačovat, u některých bude úspěšný méně. Vše je tedy také v nás, jelikož ona liposukce, tedy odsáná tuků je i výrazným zásahem do našeho těla a tak je dobré mít na pozoru.

Samozřejmě největší počet lidí, kteří s celulitidou bojují, patří do skupiny těch obézních. Zde je pravdou, že odstranění tuků může přinést ovoce, ale stejně tak platí, že ne vždy musí být zákrok skutečně takový, aby opět přinesl hladkou pokožku. Proto je dobré nemít za všech okolností skutečně pozitivní naděje, jelikož záleží i na nás samotných a na stádiu, v jakém s celulitidou přijdeme.

Odstát tuk je víceméně jednoduchý zákrok, ale je třeba myslet na to, že musíme danou partii udržet v rámci stejných proporcí. Je tak patrné, že na řadě pacientů nejsou zákroky po několika letech viditelné. I proto lékaři nabádají k tomu, aby obéznější lidé zákrok spíše vynechali, jelikož za pár let bez silné vůle naberou a budou stejný problém opět řešit. Zde není ani tak problém u samotné pokožky, ale právě ve špatném životním stylu.

Příkladem může být i pacientka, jejíž problémy s nadváhou mohou plynout třeba z genetických problémů a tak je téměř nemožné, aby dokázala dlouhodobě udržovat svou váhu na minimu, a to ani když bude pravidelně dodržovat jídelníček, nebo pravidelné cvičení.

V praxi poté vypadá samotný zákrok tak, že na potřebných místech jsou vytvořeny velmi drobné řezy, prostřednictvím kterých se pod kůži zavede kanyla. A právě tou je tuk doslova odsáván. Samozřejmě mnohem lépe to jde hlavně ženám, které jsou v mladším věku a mají pružnější pokožku. U starších generací může lékař zákrok z důvodu nebezpečnosti i odmítnout.

Dnes je celý postup natolik kvalitní a unikátní, že po zákrocích nemusejí být žádné jizvy téměř vidět a tak ženě i po odsání zůstane dokonalé pokožka beze známek vstupu do oblasti podkoží. I zde ale záleží na celkové velikosti a schopnosti regenerace a tak je vhodné se seznámit se všemi možnostmi. K tomuto účelu slouží nejenom informační materiály, ale i konzultace s lékaři a plastickými chirurgy a lymfologem. Ti potvrdí, že liposukce je zásahem do lidského těla a tak je nutné si vše výrazně promyslet. Nehledě na to, že je třeba myslet i na to, aby vše prováděl člověk opravdu zkušený a ne samozvaný odborník na vše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články