Andělské a tarotové karty a jejich výklad

vydáno 01.06. 2018 • Zajímavosti • zobrazeno 3073x

Disponují taroty skutečně magickou silou nebo se jedná jen o zdařilou psychologii? Tajemství tarotových karet nepřestává fascinovat ani ve věku vědy a techniky. Jak s nimi správně nakládat a co všechno vám mohou odhalit?

K čemu karty vlastně jsou

Někteří jejich uživatelé s nimi pracují prostřednictvím numerologie a astrologie, mnozí při výkladu jejich symboliky primárně věří svému podvědomí a řídí se vlastní intuicí. Jedná se o stovky let starý systém, který lidstvo používá při hledání své životní cesty.

Karty nám dokáží odpovědět, kudy se máme ubírat, ocitneme-li se na životní křižovatce. Promítají se do nich obrazy, které našemu vědomí zůstávají skryté.

Teorií o původu tarotových karet je celá řada, snad můžeme hledat jejich původ už ve starověkém Egyptě. Lidstvo tak tarot láká už odpradávna. Jestliže jste podlehli jejich síle také, můžete si výklad vyzkoušet sami. Nepotřebujete k tomu žádné speciální dovednosti.

Jak na výklad karet

Oproti jiným kartám, například cikánským, které jsou neméně populární, může tarot zvláště začátečníky trochu odrazovat. Není se ale potřeba bát. Hloubka tarotu vám poskytne tím komplexnější odpovědi na vaše otázky.

Doporučován bývá výklad na dvě či tři karty, jde o jednoduchou metodu vhodnou pro ty, kteří s kartami dosud nemají tak velkou zkušenost. Zapomenout pro začátek můžete na knihy i podrobné manuály s významy.

Rozhodně se je neučte zpaměti. Pravděpodobně byste si stejně pamatovali jen malý zlomek informací. Nechte na sebe tarotové karty působit naprosto intuitivně. Obecně se doporučuje se s vybranými kartami seznámit, trochu se s nimi sžít a naladit se na ně. Pak máte šanci na úspěch.

Existují i jiné možnosti než tarot?

Pokud se vám ani přes veškerou snahu s tarotem dařit nebude, možná jste udělali chybu už ve výběru svých karet. Výběr v kamenných i internetových obchodech je ostatně velký, takže se ho nevyplatí podcenit.

Jinou možnost představují andělské karty. Řada lidí je vyhledává pro jejich jemnost. Výklad andělských karet funguje oproti tarotu na jiném principu, tyto karty nám odpovědí výhradně v pozitivním duchu.

Na tyto karty se dá v podstatě nahlížet jako na náš životní příběh, kde se minulost propojuje s budoucností a andělská věštba nás skrze něj vede. Komunikace s anděly nás provede odpověďmi na otázky ohledně pracovního i rodinného života.

Každá karta nese své vlastní poselství. Při výběru té správné se stačí důkladně soustředit a být k sobě zcela upřímný.

I tyto karty mohou mít různou podobu, asi nejznámější jsou ty, kterým podobu dala americká spisovatelka a psycholožka Doreen Virtue. Jedním z nich je třeba soubor Andělé lásky, ke kterému patří i stejnojmenná kniha.

Autorka vytvořila například i sadu určenou speciálně pro děti. Andělských karet a jejich poselství se tak rozhodně nemusí nikdo bát, neublíží vám.

Zmíněnou sadu andělských karet i s literaturou o vykládání tarotových a andělských karet najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz nebo přímo na prodejně Poznani-knihy v Olomouci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články