7 skvělých tipů, jak mít krásnou a vitální pleť

vydáno 07.03. 2019 • Krása • zobrazeno 2543x

Pokud jste si na seznam největších přání napsala perfektní pleť, máme pro vás dobrou zprávu. Můžete ji mít – a dokonce k ní nevede nijak zvlášť trnitá cesta. Možná se jen dopouštíte několika přešlapů a nedodržujte základní pravidla. Držte se následujících doporučení a změna se dostaví raketovou rychlostí.

1. Oboustranná hydratace

O hydrataci jste jistě slyšela, ale co si představit pod pojmem „oboustranná“? Měla byste se postarat o to, aby byla vaše pokožka hydratována zvenčí (používejte kvalitní hydratační krémy) i zevnitř – dodržujte pitný režim a vždy mějte po ruce PETku s čistou vodou. Správně hydratovaná pleť je vláčnější, pružnější a méně náchylná k tvorbě pupínků.

2. Perfektní čištění

Kápněte božskou – kolikrát jste za poslední měsíc ulehla do postele se zbytky make-upu na tváři? Pamatujte si, že veškeré nečistoty musí před cestou do ložnice pryč. Pokud vám nevyhovuje běžný odličovač, vyzkoušejte populární micelárku.

Kvalitní micelární voda si poradí se všemi druhy nečistot, a dokonce se díky ní snadno zbavíte těžkých kovů.

3. Zdravý jídelníček

Potraviny, které každodenně konzumujete, mají na stav vaší pokožky naprosto zásadní vliv. Zajistěte organismu dostatek živin a naopak se vyhýbejte všemu nezdravému. Dejte sbohem kofeinovým nápojům a alkoholu – nijak vám neprospívají a podílí se na rychlejším vysoušení pleti. Jakmile začnete zdravě jíst, pleť se vám výrazně zlepší.

4. Dejte stopku kosmetice

Ne, že byste kosmetické přípravky neměla používat vůbec, ale dobře si rozmyslete, po kterém produktu sáhnete. Doporučení se přitom netýká pouze kosmetiky dekorativní – pozor si dejte také na tu pečující. Pokud to s ní přeháníte, není divu, že se vám na tváři objevují vyrážky či alergické reakce. Řiďte se pravidlem „méně znamená více“. Bohatě vám bude stačit jediný krém na suchou pokožku – sáhněte po kvalitě a nebudete mít důvod jich používat více.

5. S vodou opatrně

Co bychom si bez ní počali? Bez vody by přece nebyl život. Na druhou stranu to nepřehánějte s koupáním, protože podporuje rychlejší vysoušení pleti. Raději se krátce sprchujte a nezapomeňte používat přípravky s hydratačním a vyživujícím efektem.

6. Dostatek spánku

Spíte nepravidelně a každý den vstáváte mnohem dříve, než ve skutečnosti musíte, protože vám dlouho trvá nanesení make-upu? Měla byste vědět, že dostatek spánku je jedním z klíčů ke krásné a zdravé pleti. Nedopřejete-li organismu dobu potřebnou pro regeneraci, jen těžko budete ráno vypadat svěže. Když si přispíte, nebudete potřebovat extra líčení – kruhy pod očima se totiž neobjeví.

7. Naučte se „vypnout“

Zrelaxovaná vypadáte mnohem lépe než unavená a vystresovaná. A když spojíte příjemné s užitečným, můžete jen získat – dopřejte si pravidelnou péči ve vyhlášeném salonu a nechte se hýčkat masérkou. Nechte si na tvář aplikovat vyživující masku a užívejte si to.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Krása'
Tipy na jiné články