10 zvyků, které šťastné páry dodržují

vydáno 06.10. 2013 • Život a vztahy • zobrazeno 2692x

Znáte to? Jste zamilovaní, spokojení a vytváříte si tak své rituály. Snídaně do postele, kupování drobných dárků, večery u vína a mnohé další. Jsou také zvyky, které, ač se to nezdá, šťastné páry a dvojce dodržují. Je to spíše návod na to, jak být dobrý pár a hlavně šťastný pár. Co vše spolu spokojené a šťastné páry dělají a jak vlastně poznáte, že takový šťastný pár jste. Chcete vědět, jaké zvyky to jsou? Tak tady je máme.

1. PŘÁTELÉ

Ano, mají své přátelé. Nejen společné přátele, se kterými trávíte spoustu času, ale také přátelé, se kterými vyrážíte ven jen vy. Nemusíte být s partnerem dvacetčtyři hodin denně, za chvíli by, jste si lezli na nervy. Jděte někam s kamarádkou, do kina, do sauny, do divadla, na víno, zacvičit si a podobně. Zkrátka dopřejte si čas odděleně. Navíc s partnerem nemůžete probrat tak skvěle jako s kamarádkou, co měla hrozného včera vaše kolegyně v práci na sobě, s partnerem si rovněž neužijete v kině romantický film tak jako s kamarádkou a pokud vás něčím partner občas naštve, svěříte se zkrátka své kamarádce, která vás vyslechne, pochopí a stojí na vaší straně. Šťastné páry spolu nejsou srostlé.

2. HÁDKY

I ve spokojeném a šťastném vztahu se občas vyskytne nějaká ta hádka, ze to zcela v pořádku a naprosto běžné. Pohádejte se, usmiřte se a druhý den jste zase ten šťastný pár. Pozor ovšem pokud se hádáte denně, to už je na pováženou. Navíc, u hádek je vždy dobré nejdříve myslet, teprve pak něco říci. To co vyřknete, už zpátky vzít nemůžete. I šťastné páry se občas hádají.

3. VDĚČNOST

Nebrbláte, že máte problémy v práci, nebrbláte, že soused má zase nové auto, zatímco to vaše jezdí jen z dobré vůle. Zkrátka buďte rádi za to, co v životě máte. Nedívejte se na svět jen z té tmavé stránky, ale mrkněte na to těma očima, že zatímco soused má zase nové auto, jeho "přítelkyně" je s ním jen kvůli penězům, nikdy nezažije to, co vy spolu s partnerem. A to je nad všechny nové auta. Šťastné páry nejsou věčně nespokojené.

4. KOMPROMIS

Umění kompromisu je velmi velká věda. Mnohým právě na tomto pravidle ztroskotá vztah, protože se zkrátka neumějí domluvit, a nikdo neumí slevit ze svého. Ovšem pozor! Není to o tom, že vy budete pořád dělat kompromisy a váš partner prosadí svou, to určitě ne. Musíte se společně domluvit na tom, že jednou ustoupíte vy a jednou zase on. Šťastné páry toto dodržují.

5. NESHAZUJÍ SE NAVZÁJEM

Pokud máte nějakou kritiku vůči partnerovi, řekněte mu ji, to ano, ale mezi čtyřma očima, ne v místnosti plné vašich přátel, příbuzenstva a podobně.

6. DŮVĚRA

Šťastné páry si navzájem důvěřují, nekontrolují se, nepodezírají se navzájem a podobně. A také si nic nevyčítají.

7. KONTAKT

Dávají tomu druhému najevo, že na sebe myslí. Občas si napíšou textovou zprávu, zavolají si, nebo si pošlou krátký e-mail, kde si vyznají city, napíšou si, jak si chybí a podobně. Takovéto malinké gesto utužuje vztah a je přijemné dostat zprávu s písmenky miluji tě, chybíš mi či myslím na tebe.

8. HOBBY

Mají své koníčky a nevzdávají se jich jen kvůli tomu druhému. Užívají si čas, kdy jsou od sebe a těší se na sebe navzájem. Navíc si společně mohou vyprávět, jak se měli v tu chvíli, kdy nebyli spolu.

9. RITUÁLY

To je posvátné slovo a v úvodu článku bylo zmíněno. Rituály, které máte společné, vlastně dělají vztah, vztahem a je vyjmečný, protože ty rituály jsou vaše společné. Každou neděli spolu venčí psa, vaří si navzájem večeři, nechávají si drobné dárky a podobně. Rituálů je celá řada a ty vaše, jsou samozřejmě ty nejlepší.

10. DOTYKY

Navzájem se dotýkají. Není to jen v posteli. Při příchodu se políbí, obejmou se, když sledují televizi, leží ve společném objetí, jsou si navzájem bližší. Občas se k partnerovi nakloňte a jen tak mu dejte pusu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Život a vztahy'
Tipy na jiné články