10 zásad pro domácí barvení vlasů

vydáno 03.09. 2013 • Krása • zobrazeno 2951x

Ne každý je ochoten utrácet nejméně každé dva měsíce u kadeřnice nekonečné sumy za barvení vlasů, zvláště když se to dá v pohodě zvládnout doma. Je to i Váš případ? Dodržte tyto rady a domácího barvení se vůbec nemusíte bát!

1) Mějte někoho poblíž

Ať už dospívající dceru, sestru, nebo kamarádku, ale zkrátka někoho, kdo v případě nouze pomůže. Špatně jste to odhadla a zkrátka se Vám nedaří nabarvit si i vlasy vzadu, nebo se Vám zrovna část barvy omylem vylila na zem? Z těchto a mnoha dalších důvodů je dobré mít v době barvení doma někoho, kdo v nouzi pomůže.

2) Nakupte dostatek barvy

Platí, že pro krátké vlasy stačí jedna barva, pro polodlouhé dvě barvy a pro dlouhé vlasy budete potřebovat dokonce až tři balení barvy. Je lepší mít více než méně, takže na to při nákupu berte zřetel. Nechcete přece, aby jste měla ve vlasech různobarevné skvrny.

3) Připravte si náčiní

Nemusíte mít doma kadeřnický salón, ale některé pomůcky se Vám budou hodit. Štětec na barvení koupíte v drogérii za maximálně čtyřicet korun a speciální miska na namíchání barvy se Vám bude hodit stejně tak. Dobré je mít po ruce i nějaký plášť případně igelit, kterým si zakryjete tělo. Sledujte akce různých drogérií, některé totiž sem tam dávají ke koupi barvy zdarma právě plášť na barvení, nebo třeba můžete koupit dvě barvy za cenu jedné.

4) Návod čtěte pečlivě

Přestože to třeba neděláte poprvé, návod si vždy přečtěte a dodržujte všechny instrukce. Návody se můžou barvou od barvy lišit a navíc opakování je matka moudrosti. Práci Vám to usnadní, protože se dozvíte, jak barvu co nejrychleji a nejefektivněji namíchat a navíc zamezíte případným přešlapům.

5) Pozor na skvrny

Mějte připravenou zásobu čistících prostředků, jako jsou papírové ubrousky i vatové tampónky. Na sebe si pro jistotu vezměte staré oblečení, kterého Vám v případě zničení nebude líto. Dobré je mít v zásobě i nějaký starý horší ručník, protože ačkoliv se Vám třeba ve sprše bude zdát, že z vlasů už je všechna barva vymytá, nemusí tomu tak být. Na bělostně čistém froté ručníku pak nebudou vypadat červené skvrny od barvy zrovna nejlépe. Není na škodu si ručník položit přes polštář i po dobu spánku. Tím, jak se v noci potíte, by Vás mohlo ráno čekat nepříjemné překvapení, v podobě zbarveného polštáře.

6) Rozčesání vlasů

Jedině správným a pečlivým rozčesáním každého pramenu Vašich vlasů docílíte toho, že se Vám barva podaří správně nanést. Tento krok se opravdu nevyplatí podcenit, proto mu věnujte dostatek času.

7) Alergická reakce

Pokud jste správně četla návod, jistě jste v něm byla upozorněna na možnou alergickou reakci a nutnost provedení testu na vlastním těle. Ačkoliv jsou to spíše výjimečné případy, není dobré tento krok zavrhovat, protože by Vám to mohlo vážně ohrozit zdraví. Dodržujte tedy postup testu pečlivě podle instrukcí a při sebemenším náznaku alergie barvení raději odložte a poraďte se s odborníkem.

8) Barva na obličeji a krku

Při barvení se samozřejmě těžko zabrání tomu, aby Vám barva neukápla na krk, nebo se neobtiskla na obličej. Existuje však jeden trik na to, aby pak šla snadněji dolů. Stačí před barvením natřít kontury obličeje a krku nějakým mastným krémem, který zabrání přilnutí barvy na kůži. Mytí pak bude mnohem snadnější.

9) Hlídejte si čas

Z návodu jste určitě vyčetla, jak dlouho má Vaše konkrétní barva působit. Rozhodně si nepouštějte k tělu myšlenky typu "čím déle tam barvu budu mít, tím lépe chytne". Naopak je lepší barvu smýt klidně pět minut před časovým limitem, ničemu tím neuškodíte!

10) Následná péče o barvené vlasy

Nezapomínejte po barvení věnovat vlasům důkladnou péči. Existuje celá řada šampónů, kondicionérů a masek pro barvené vlasy, takže by byla škoda je svým nově nabarveným vlasům nedopřát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Krása'
Tipy na jiné články